Справа № 2-592 2007 рік.
РI Ш Е Н Н Я ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2007 року Оболонський районний суд м.Києва у складі
головуючого -судді Кричиної А.В.
при секретарі Кисіль A.M.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Києві цивільну справу за позовом Заступника прокурора Оболонського району м.Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради до ОСОБА_1, 3-тя особа Оболонська районна у м. Києві рада про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки та приведення її у придатний для використання стан, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду в інтересах держави в особі Київської міської ради до відповідача про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки та приведення її у придатний для використання стан, мотивуючи свої вимоги тим, що на території житлової та громадської забудови по АДРЕСА_1 розташований збірно-розбірний металевий гараж, яким користується відповідач. Дозвіл на установку вказаного гаражу для утримання автомобіля з ручним управлінням був наданий батьку відповідача - ОСОБА_2. як інваліду 1-ї групи загального захворювання, який у 1996 році помер. Підстав, передбачених чинним законодавством, на відведення місцевими радами земельних ділянок для будівництва (встановлення) індивідуальних гаражів відповідач не має, документація з землеустрою щодо відведення земельної ділянки за вказаною адресою не розроблялась, відведення земельної ділянки не відбувалось. На даний момент ОСОБА_1. не має відповідних документів на право користування вищевказаною земельною ділянкою для встановлення гаражу для збереження автомобіля в ньому. Так, відповідач самовільно, за відсутності правовстановлюючих документів, зайняв та користується земельною ділянкою по АДРЕСА_1.
Представник позивача в суді позов підтримала, при цьому пояснила, що відповідач ОСОБА_1. не мав і не має на час розгляду справи в суді державного акту на земельну ділянку, використану під розміщення гаражу по АДРЕСА_1 яка була зайнята ним всупереч вимогам чинного законодавства, просила зобов'язати відповідача повернути Київській міській раді самовільно зайняту земельну ділянку по АДРЕСА_1; привести зазначену самовільно зайняту ділянку в придатний для використання стан шляхом знесення гаражу за його рахунок.
Відповідач в суді позов не визнав, при цьому зазначив, що він користується гаражем, яким користувався за життя його батько, металевий гараж належить йому, документів на право користування спірною земельною ділянкою у нього не має, до відповідних органів з цього приводу він не звертався.
Представник 3-тьої особи Оболонської районної у м. Києві ради в суді позов підтримала, просила його задовольнити в повному обсязі.
Представник особи, в інтересах якої подано позов Київської міської ради в суд не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, надав суду лист з проханням розглядати справу у його відсутності, у зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника особи, в інтересах якої подано позов по наявних в справі доказах.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, представника 3-тьої особи, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
Згідно ст. 125 ЗК України право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її користувачем документа, що посвідчує право постійного користування земельною ділянкою. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі, одержання документа, що посвідчує право на неї, та держаної реєстрації забороняється.
Згідно ст. 212 ЗК України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі без відшкодування затрат, понесених за час незаконного використання. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будівель і споруд здійснюється за рахунок громадянами, які самовільно зайняли земельні ділянки. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадяться за рішенням суду.
Згідно розпорядження Мінської районної адміністрації м. Києва за НОМЕР_1 ОСОБА_2 дозволено встановити за місцем проживання збірно-розбірного металевого гаражу, як інваліду І групи загального захворювання, для утримання автомобілю з ручним управлінням в садибі АДРЕСА_1(а.с. 6).
Згідно припису комітету районної ради народних депутатів УЖГ Смоленського району ЖЕК-503, ОСОБА_1. адміністрація ЖЕК-503 зобов'язує надати необхідні документи на користування гаражем або про інше рішення повідомити в термін до 19.10.2006 року (а.с. 7).
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 самовільно зайнято земельну ділянку в садибі будинку по АДРЕСА_1 без отримання дозволу на використання даної земельної ділянки, в зв'язку з чим, суд вважає, що позовні вимоги знайшли підтвердження під час розгляду справи в суді, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 116, 125, 212 Земельного Кодексу України, ст.ст. 10, 15, 60, 61, 74, 88, 208, 209, 212- 215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов - задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1, 1972 року народження звільнити самовільно зайняту ним під розміщення гаражу земельну ділянку, яка розташована в садибі будинку по АДРЕСА_1 та привести її за власний рахунок у придатний для використання стан.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 8,50 грн. судового збору та 7,50 грн. витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається протягом 10 днів.
Суддя підпис.
З оригіналом згідно. Станом на 17.01.2007 року рішення не набрало законної сили.