Судове рішення #546555
Справа № 5/2-536/2007

Справа      № 5/2-536/2007

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

26 січня   2007 р. Вишгородський районний суд Київської області

в складі  головуючого - судді Божок С.К.

при секретарі - Грищенко К.Г.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Вишгороді Київської області за участю позивача ОСОБА_1 позовну заяву про визнання додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини

У грудні 2006 р. позивач звернулася до суду з позовом про визнання додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що після відкриття спадщини після смерті сестри ОСОБА_2 вона звернулася з заявою до Вишгородського державної нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після закінчення шестимісячного строку у зв"язку з тим, що не знала вимог закону щодо прийняття спадщини та мала скрутне матеріальне становище, тяжко перенесла смерть сестри.

В судовому засіданні позивач доводи позовної заяви підтримала, просив її задовільнити.

Відповідач - Гаврилівська сільська рада Вишгородського району - в судове засідання не з"явився; про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому порядку , заперечень ( пояснень ) на позов не направив, а тому суд визнає неявку відповідача неповажною і вважає можливим, з урахуванням думки позивача, слухати справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів, постановивши заочне рішення згідно ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення  позивача, перевіривши їх доводи доказами, суд

Встановив:

Позивач по справі - ОСОБА_1     є сестрою ОСОБА_2 Згідно актового запису за НОМЕР_1 від 05.05.2006 р. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. У відповідності зі ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина за заповітом на 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1 та грошові внески , що підтверджується копією заповіту від 21.04.2006 p., який знаходиться в матеріалах справи; заповіт не скасовано, не змінено.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців , який починається з часу  відкриття  спадщини відповідно до ст. 1270 ЦК України.

Позивач не зверталася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини в термін установлений законом.

Позивач у грудні 2006 р. звернулася до Вишгородської нотаріальної контори з заявою про видачу Свідоцтва про право на спадщину за заповітом, але їй було відмовлено у зв"язку з відсутністю факту прийняття спадщини згідно ч. З ст. 1268, ч. 1 ст. 1269 ЦК України.

Позивач своєчасно не звернулася з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини у зв"язку з тим, що не знала вимог закону щодо прийняття спадщини та мала скрутне матеріальне становище, тяжко перенесла смерть рідної сестри, хворіла.

При таких обставинах, суд вважає, що пропущений строк прийняття спадщини за заповітом після смерті сестри ОСОБА_2 є поважним, а тому , в силу ч.З статті 1272 ЦК України, слід визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини - три місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

 

Керуючись ст.ст. З, 10, 212, 213, 215, ч. 4 ст. 130 ЦПК України ст.ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд

Вирішив:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - три місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили для подання нею заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація