Справа №2-59 /2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Голованівський районний суд
Кіровоградської області
в складі головуючого судді О.Ф. Бутенко
при секретареві Н.П. Швець
розглянувши на попередньому судовому засіданні в смт Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи- державний нотаріус Голованівської районної нотаріальної контори , ОСОБА_4, Капітанська сільська рада про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з зазначеною заявою і вказала , що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_5.
Після її смерті відкрилась спадщина на земельну частку ( пай) , яка належала їй на підставі державного акту про право приватної власності на землю , НОМЕР_1, майновий пай , свідоцтво НОМЕР_2.
Спадкодавець 22.12.2004 року склав заповіт, яким земельну частку ( пай), майновий пай заповідав їй і відповідачам в рівних частинах .
Вона звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але їй було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк вона пропустила з поважної причини. На час закінчення строку подання заяви про прийняття спадщини вона доглядала батька ОСОБА_6, який протягом останніх років хворіє , має похилий вік - 81 рік . Згідно висновку лікарів потребує постійного догляду іншою людиною .
Вважає , що причина пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини є поважною .
Просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_5 на чотири місяці .Зобов»язати державного нотаріуса прийняти в неї заяву про прийняття спадщини .
В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав в повному обсязі, просить позов задовольнити .
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 в судове засідання не з»явились, надали заяви заяви про слухання справи в їх відсутність, позовні вимоги визнали .
Третя особа ОСОБА_4 в судове засідання не з"явився , надав заяву про слухання справи в його відсутність, з позовними вимогами згоден.
Третя особа державний нотаріус Голованівської районної нотаріальної контори в судове засідання не з'явилася , надала заяву про слухання справи в її відсутність, з позовними вимогами згодна.
Представник третьої особи- Капітанської сільської ради в судове засідання не з'явилася , надала заяву про слухання справи в її відсутність, з позовними вимогами згодна.
Виходячи з наведеного , суд вважає , що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання .
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку , встановленому ст. 174 ЦПК України .Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд ,заслухавши представника позивача , дослідивши матеріали справи дійшов до висновку , що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено , що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла в позивачки мати позивачки ОСОБА_5.
Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на земельну частку ( пай) , яка належала їй на підставі державного акту про право приватної власності на землю , НОМЕР_1, майновий пай , свідоцтво НОМЕР_2. Спадкодавець 22.12.2004 року склав заповіт, яким земельну частку ( пай) , майновий пай заповідав позивачці та відповідачам в рівних частинах . ОСОБА_1звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але їй було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк вона пропустила з поважної причини. На час закінчення строку подання заяви про прийняття спадщини позивачка доглядала батька ОСОБА_6, який протягом останніх років хворіє , має похилий вік - 81 рік . Згідно висновку лікарів потребує постійного догляду іншою людиною .
Викладене підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_1, а/с- 9 , довідкою з лікарні , а/с- 14 копією свідоцтва про смерть
ОСОБА_5 а/с- 10 , копією державного акта на земельний пай , а/с- 11,
копією свідоцтва про право власності на майновий пай , а/с- 13 , копією
заповіту , а/с- 12 не викликає сумніву , є достовірним.
Таким чином , визнання відповідачами пред"явленого позову не суперечить закону , не порушує права , свободи чи інтересів інших осіб .
Враховуючи те, що позивачка доглядала за батьком , який має похилий вік та за висновком лікарів потребує постійного догляду , тобто причина пропуску нею строку звернення до суду є поважною , суд вважає за доцільне визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини в 4 місяці.
Керуючись ст.ст. 130 , 174 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5, що мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на 4 (чотири) місяці.
Зобов'язати державного нотаріуса прийняти в ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини, так як строк нею пропущений з поважної причини.
Перебіг строку починається з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 ( двадцяти ) днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10( десяти ) днів з дня проголошення рішення .
СУДДЯ: підпис Копія вірно СУДДЯ: