№2-65/2007
УХВАЛА
про залишення заяви без розгляду
24 січня 2007р. Голованіський районний суд
Кіровоградської області
в складі головуючого судді Гут Ю.О.
при секретарі Цимбал І.О.
розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про виключення з товариства та визнання перебування ОСОБА_3 на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ «Гросан» незаконним,-
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1, та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом про розподіл спільного майна, в обґрунтування своїх позовних вимог зазначили, що в 1996р. вони разом з відповідачами ОСОБА_3 та ОСОБА_4 створили спільно підприємство, в якому мали рівні частки. На спільні кошти вони придбали ресторан «Горняк», що розташований в с. Завалля, Гайворонського району, а тому просили суд розподілити спільне майно. Під час розгляду справи позивачі декілька раз змінювали позовні вимоги, а саме просили зобов'язати відповідачів надати змогу користуватись рестораном, встановити режим роботи, усунути перешкоди в здійсненні підприємницької діяльності, виділити з ТОВ «Гросан» нове підприємство та виділити 1/2 частину майна підприємства, виключити ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зі складу засновників та визнати перебування ОСОБА_3 на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1 незаконним.
Під час попереднього судового засідання представник позивачів ОСОБА_5 подав до суду клопотання про закриття провадження у справі в зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Клопотання мотивоване тим, що порядок обрання виконавчих органів товариства та порядок прийняття та виключення учасників з товариства встановлені ст. 145 ЦК України. Зокрема п.З ст. 145 ЦК України вказує, що створення та відкликання виконавчого органу відноситься до виключної компетенції загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю. Відповідно до п.7 ст. 145 ЦК України виключення учасника з товариства також віднесено до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства.
29 грудня 2006 р набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» відповідно до якого справи, що виникають з корпоративних відносин віднесені до виключної компетенції господарських судів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснння, представника позивачів, представника відповідачів суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав. Правовідносини, які виникають між господарським товариством та його учасниками та між учасниками господарських товариств врегульовані Цивільним кодексом України, а в частині не врегульованій цим кодексом, Законом України «Про господарські товариства» Статтею 145 ЦК України встановлено коло питань, які віднесено до виключної компетенції загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю.
Пунктом 3 ст. 145 ЦК України до виключної компетенції загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю віднесено створення та відкликання виконавчого органу товариства п 7 ст. 145 ЦК України до загальної компетенції загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю віднесено питання про виключення учасника з товариства. У зв"язку з цим питання про відкликання ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ «Гросан» та виключення з його складу учасників не може бути вирішено в судовому порядку.
Крім того 29 грудня 2006 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» відповідно до якого справи у спорах господарського товариства та його учасників (засновників, акціонерів), у тому числі учасників, які вибули, а також між учасниками ( засновниками, акціонерами) товариства що пов'язані із створенням , діяльністю, та припиненням діяльності цього товариства розглядаються господарським судом за місцем знаходження господарського товариства згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідно до п.2 прикінцевих та перехідних положень «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» після набрання чинності цим законом, справи передбачені абзацом першим пункту першого та пунктом 4 Господарського процесуального кодексу України розглядаються господарськими судами у поряду встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
З матеріалів справи вбачається, що провадження по зазначеній справі відкрито 29.08.2002 року. На данний час подана до суду заява не відповідає вимогам ст.ст. 119-120 ЦПК України та п.4 ст. 12 Г К України, тобто провадження відкрито в порушення зазначених вимог, а тому заява підлягає залишенню без руху.
На підставі вищевикладеного керуючись п.8 ч.І ст.207 ЦПК України, ст. 12 Г К України та п.2 прикінцевих та перехідних положень «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів», суд-
СУД УХВАЛИВ
Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та ТОВ «Гросан» та виключення зі складу учасників та визнання незаконним виконання обов'язків ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 товариства - залишити без розгляду
Роз'яснити стронам, що справа відноситься до юрисдикції господарського суду за місцем знаходження господарського товариства.
На ухвалу може бути подання апеляційна скарга протягом десяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом п'яти дів з дня проголошення ухвали.
Суддя: /підпис/.
Копія вірно: Суддя: