Судове рішення #546384
Справа №2-о-196/2007

 

Справа №2-о-196/2007

 

 

 

                                        РІШЕННЯ

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

10 січня 2007 року       Волноваський районний суд Донецької області

в складі головуючого - судді                                         Троян Л.Л.

при секретарі                                                                         Ковтиха О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Волновасі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту батьківства

ВСТАНОВИВ:

7.12.2006 року ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту батьківства. Вказувала, що її мати ОСОБА_2 проживала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3, вела з ним спільне господарство. Від спільного життя 6.06.1954р, народилась вона - дочка ОСОБА_4, мати зареєструвала її на своє прізвище ІНФОРМАЦІЯ_1, вказавши по батькові - ІНФОРМАЦІЯ_2. Відомості про батька в свідоцтві про народження відсутні. 22.04.1976р. батьки зареєстрували шлюб. ОСОБА_3 при житті визнавав себе її батьком, піклувався про неї. ІНФОРМАЦІЯ_3 мати померла та після її смерті вона залишилася проживати з батьком, доглядала його та після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 поховала його. На теперішній час вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини на будинок, але їй відмовлено, так як в свідоцтві про народженні відсутні відомості, що ОСОБА_3 був її батьком. Тому просила суд встановити факт, що померлий ОСОБА_3 був її батьком.

У судовому засіданні заявниця на пред'явлених вимогах наполягає.

Вислухавши пояснення заявниці, третьої особи, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Згідно ч.Зст.234 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються справи у випадках, встановлених законом.

Відповідно ст. 130 СК України у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір*ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду.

Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135СК України.

Судом установлено, що мати позивачки - ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_5 - дівоче прізвище, ІНФОРМАЦІЯ_1 - прізвище по першому шлюбу) проживала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3 з 1947р. в с. Ігнатівка Уланівського району Вінницької області. Від спільного життя ІНФОРМАЦІЯ_6 народилась дочка ОСОБА_4 - позивачка по справі. В свідоцтві про народження її прізвище - ІНФОРМАЦІЯ_1, по батькові - ІНФОРМАЦІЯ_2, відомості про батька відсутні. В 1956р. батьки переїхали в с. Дмитрівка Волноваського району, де на спільні кошти побудували будинок АДРЕСА_1, який зареєстрували на ОСОБА_3. 22.04.1976р. батьки зареєструвати шлюб. ОСОБА_3 при житті визнавав себе батьком позивачки, піклувався про неї, що підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_3 мати позивачки померла та після її смерті позивачка залишилася проживати з батьком, доглядала його га після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 поховала його. На теперішній час вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини на будинок, але їй відмовлено, так як в свідоцтві про народженні відсутні відомості, що ОСОБА_3 був її батьком. Тому необхідно встановити факт, що померлий ОСОБА_3 був її батьком.

На підставі ч.Зст.234 ЦПК України, ст.130 СК України, керуючись ст.ст. 60, 212-214 ЦПК

України, суд                                       ВИРІШИВ:

Встановити факт батьківства ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 у с.Дмитрівка Волноваського району у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6 народження, уродженки сел. Ігнатівка Уланівського району Вінницької області.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня оголошення рішення й подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до Апеляційного суду Донецької області, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація