Справа №2-1346/2009р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
24 липня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого – судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чугуєві цивільну справу за позовом Чугуївського міжрайонного прокурора в інтересах малолітньої дитини до ОСОБА_1, третя особа орган опіки та піклування виконкому Чугуївської міської ради та ОСОБА_2, про позбавлення батьківських прав, встановлення опіки над малолітньою дитиною і призначення опікуна, стягнення аліментів на її утримання та закріплення права за нею на користування житлом, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся з позовом до суду в інтересах малолітнього ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 до відповідачки, про позбавлення її батьківських прав з тих підстав, що вона як мати не піклується про дитину, залишила її і дитина знаходиться на піклуванні бабусі ОСОБА_2. Вона проживає окремо від дитини, матеріально її не утримує, до неї не приїздить, не цікавиться її життям та вихованням, тривалий час зловживає наркотичними засобами. Так як відповідачка покинула дитину та тривалий час ухиляється від своїх обов’язків по вихованню, просить суд позбавити її батьківських прав, що потрібно для визначення соціального та правового статусу дитини та просить встановити опіку над дитиною призначивши опікуном бабусю дитини – ОСОБА_2.
За даними наведеними ОСОБА_2 її дочка зареєстрована у якості жильця в місті Чугуєві, але фактично проживає в місті Харкові і її місце знаходження у теперішній час не відомо, тому суд за вимогою позивача розглядає справу у заочному порядку, що передбачено ст.224 ЦПК України.
Заслухавши позивача та ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд визнає позов як такий, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст.164 Сімейного Кодексу України, батьки, які ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, можуть бути позбавлені судом батьківських прав. Позбавлення батьківських прав - це захист інтересів дитини і санкція за протиправну поведінку батьків. Так, відповідачка – зобов’язана у відповідності до закону і нормами людської поведінки та моралі виховувати, матеріально утримувати і піклуватися про свою дитину, але вона тривалий час мешкає окремо, не цікавиться її життям, матеріально не утримує, зловживає наркотичними засобами, веде бродячий спосіб життя.
За такими обставинами, з метою захисту інтересів дитини та подальшого визнання її соціального і правового положення, прийняття заходів державного утримання неповнолітніх дітей, суд вважає доцільним позов задовольнити і позбавити відповідачку батьківських прав відносно її малолітньої дитини.
Оскільки з моменту виписки дитини із пологового будинку вона знаходить на піклуванні, утриманні та вихованні бабусі, і за усіма даними перевіреними та підтриманими у судовому розгляді справи органом опіки та піклування вона може бути опікуном, то суд приходить до висновку про доцільність встановлення опіки над малолітньою дитиною та призначення опікуном ОСОБА_2.
Крім цього задовольнити позов в частині стягнення аліментів на утримання дитини та закріплення її права на користування житлом.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 218, 224-229 ЦПК України, ст.ст.150, 164, 165, 166, 182, 243, 247 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 58, 60 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов Чугуївського міжрайонного прокурора в інтересах малолітньої дитини до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав стосовно сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 – задовольнити.
Позбавити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 батьківських прав щодо її малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановити над малолітнім ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 опіку та призначити йому опікуна – його бабусю ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_1, яка народилася 27.03.1988 року в місті Харкові, зареєстрованої у якості жильця в АДРЕСА_1, на користь опікуна ОСОБА_2 проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в розмірі ј частині з усіх видів доходів щомісячно на утримання малолітнього ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 17.04.2009 року з дня подачі позову до суду до досягнення ним повноліття, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Визнати право користування за ОСОБА_3 на 1/3 частину квартири АДРЕСА_2 належну ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк з моменту проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідачки поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: