№ 2-566/2007г.
.
РІШЕННЯ
именем Украины
«25» січня 2007 року, Стахановський міський суд Луганської області в складі:
головуючого судді Євтіфієва В.М.
при секретарі Ращепкіной К.В.
розглянули у відкритому судовому засіданні в м. Стаханові в попередньому слуханні, за участю прокурора Хоменко Е.А., представника третьої особи на боці позивача, яки не заявляють самостійних вимог по предмет спора в особі ОСОБА_3, відповідача ОСОБА_2, справу за позовом прокурора М.Стаханова в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів та передачі дитини під нагляд органов Опіки та піклування, суд
ВСТАНОВИВ:
Звертаючись до суду, у мотивування позовних вимог позивач вказав, що мати неповнолітньої ОСОБА_1 була засуджена до позбавлення волі. Батько останньої ОСОБА_2 відмовився забрати дитину з приюту для неповнолітніх, участі в вихованні та поведеному житті не приймає. Прокурор вимагає позбавити ОСОБА_2 батьківських прав. Стягнути з останнього аліменти на утримання дитини, шляхом перерахунку коштів на рахунок дитини в Ощадбанку. Передати ОСОБА_1 під нагляд відділу Опіки та Піклування.
Прокурор на позові наполягав.
Представник третьої особи на боці позивача, яки не заявляють самостійних вимог по предметхрпора в особі ОСОБА_3 на позові наполягала.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав, про що суду надав заяву.
З урахуванням заяви відповідача по справі, оцінивши в сукупності всі добиті докази по справі, суд встановив наступне:
Так, відповідно зі ст.164 СК України, „Мати, батько, можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини, вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва"
До того ж суд відзначає, що до роз'яснень п.25 Постанови №16 від 12 червня 1998р. Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб і родину України», Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав у випадках їхнього винного поводження відхилення від виконання обов'язків по вихованню дітей, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їхнього навчання, підготовки до самостійного життя.
Судом встановлено, що дійсно відповідач ОСОБА_2 не приймав та не приймає участі у
виконанні обов'язків по вихованню і. утриманню доньки, про що свідчать матеріали справи та особиста заява відповідача.
Так відпрвідач свідомо знає, що його донька в дійсний час знаходиться у приймальнику розподільнику неповнолітніх м. Києва, а мати дитини засуджена до позбавлення волі, він свідомо відмовився взяти її на виховання.
Тому суд вважає, що слід позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_1
Згідно ст.180, 181 ч.3, 182, 183, 191, СК України, батьки зобов'язані утримувати дітей до дня їхнього повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частині від доходу її матері, батька і(аіб6) у твердій грошової сумі. Мінімальний розмір аліментів має бути не менш 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Частки заробітку матері., батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Також, передбачено стягнення аліментів з часу подачі позовної заяви.
, Отже суд вважає, що підлягають задоволенню вимоги позивача в частині стягнення аліментів на утримання дитини.
Стаття 167 ч. 5 СК України передбачено, якщо дитина не може бути передана бабі, дідові або іншим родичам, мачусі, вітчиму, вона передається на опікування органові опіки та піклування.
Також статтею 193 ч.3 СК України передбачено: За рішенням суду аліменти можуть
перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.
На підставі викладенного позовні вимоги підлягають повному задоволенню.
Керуючись ст. 7,10,11, 88,130,17.4,212- 215,218, 367ч.1п.1, ЦПК України, ст. 164,167 ч.5,
180, 181 ч.3, 182, 183, 191, 193 ч.3, СК України, п. 25 Постанови №16 від 12 червня 1998р.
Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб і
родину України», суд
ВИРІШИВ:
Позовної вимоги прокурора М.Стаханова в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, передачі неповнолітньої ОСОБА_1 під нагляд органів опіки та піклування задовольнити цілком.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, у відношенні неповнолітньої дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Стягнути, з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає АДРЕСА_1, аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, але не менш 30 відсотків прожиткового мінімуму Для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 15.01.2007р. і до дня повноліття дитини, шляхом перерахування коштів на особистий рахунок ОСОБА_1 в Ощадбанку України, на користь ТУ ДСА у Луганський області, код ЕДРПОУ 26297948, р/р 37318003000730 в УДК Луганської області, МФО 804013, для Стахановського суду, витрати з інформаційно -технічного забезпечення розгляду цивільних справ у сумі 7 грн. 50 коп., у доход держави держмито в сумі 51 (п'ятдесят одну)грн. .
Рішення в частині стягнення аліментів у межах одного місяця підлягає до негайного виконання.
Передати неповнолітню ОСОБА_1 під нагляд органів Опіки та піклування.
Копію рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання їм законної сили, для відома, надіслати Алчевському міському відділку реєстрації актів цивільного стану Луганської області, за місцем реєстрації народження ОСОБА_1
Рішення суду набирає чинності через 10 днів з дня оголошення.
Рішення може бути оскаржено до цивільної палати Апеляційного суду Луганської області через суд м. Стаханова. Протягом 10 днів із дня проголошення рішення, повинна бути надана заява до суду про апеляційне оскарження рішення суду. Протягом 20ті днів повинна бути подана апеляційна скарга.