Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #54609868

Справа № 667/2058/16-ц

УХВАЛА

30 березня 2016 року Суддя Комсомольського районного суду м. Херсона Прохоренко В.В. розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, заінтересована особа – міський відділ реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Херсонській області про встановлення факту народження,

встановив:

Заявник звернулась до суду з вказаною вище заявою, в якій просить встановити факт народження ОСОБА_2 на тимчасово окупованій території АР Крим, а саме м. Севастополь – 29.09.2014 року, від матері ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та батька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Вказану заяву обґрунтувала тим, що у зв’язку з анексією Криму у березні 2014 року державна реєстрація народження доньки не була проведена органами реєстраційної служби АР Крим. Документи про реєстрацію вказаних актів цивільного стану видані органами, що діють на тимчасово окупованій території Криму. Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України « вони є недійсними та не визнаються в України.

Дана заява не відповідає вимогам, передбачених ст. 119 ЦПК України.

Ч. 2 ст. 119 ЦПК України визначає, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування .

В порушення зазначених вимог позивачем не надано доказів на підтвердження дотримання нею вимог законодавства щодо порядку внесенням відповідних відомостей про народження та виникнення в неї права на звернення до суду, а саме не надано доказів на підтвердження звернення з відповідною заявою до міського відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Херсонській області, відмови останнього внести відомості, а також інші докази на підтвердження неможливість одержання чи відновлення необхідних документів.

Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення факту, що має юридичне значення», роз’яснено, що вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.137 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст.274 ЦПК. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно до ст.139 ЦПК постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.

При таких обставинах суд вважає, що вказана заява не може бути розглянута по суті, у зв`язку з чим заявнику необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 121 ЦПК України,

ухвалив:

Залишити заяву ОСОБА_1, заінтересована особа – міський відділ реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Херсонській області про встановлення факту народження без руху.

Надати заявнику п’ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений термін, заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_4



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація