АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________
Справа № 22-Ц-12046/2011 р. Головуючий 1 інстанції - Муленко Л.М.
Категорія - із соціальних виплат Доповідач - Борова С.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2011 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
Головуючого - судді - Борової С.А.,
суддів- - ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у Балаклійському районі Харківської області на рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 03 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України у Балаклійському районі Харківської області про зобов’язання.вчинитк певні дії,-
встанозила:
Рішенням Балаклійського районного суду Харківської області від 03 серпня 2010 року зазначені позовні вимоги позивача задоволено частково.
Зобов’язано УПФУ в Балаклійському районі Харківської області здійснити перерахунок пенсії та провести відповідні з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року приписів статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області подало апеляційну скаргу , в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду та прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.
Заслухавши доповідь судді, з’ясувавши обставини справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 25 червня 2010 року позивач звернувся до суду з зазначеним вище цивільним позовом.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"( далі - Закон) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Встановлено, що позивач відповідно до вимог ст. 1 Закону, який набрав чинності з 01.01.2006 року, набув статусу "дитина війни".
Задовольняючи частково позовні вимоги позивача, суд першої інстанції виходив з положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни», рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 та ч.І ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки іншого розміру такої пенсії законодавством не передбачено.
Вказаний висновок суду відповідає обставинам справи та вимогам закону.
Доводи, -викладені в апеляційній скарзі, висновків суд)' не спростовують та не дають підстав для скасування чи зміни ухваленого у справі рішення.
При цьому, враховуючи той факт, що з вказаний позовом позивач звернулась до суду в порядку цивільного судочинства та він розглянутий судом першої інстанції в порядку цивільного судочинства на підставі Закону України „Про внесення змій до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691—VI, судова колегія не застосовує до виниклих між сторонами правовідносин ст. 99, 100 КАС України щодо строку звернення позивача до суду з вказаним позовом.
Оскільки рішення у справі ухвалено судом першої інстанції з дотриманням норм матеріального та процесуального права, то воно підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 197, п. 1 ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області залишити без задоволення.
Рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 03 серпня 2010 року залишити без змій.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня отримання її копії шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий -
Судді -