Судове рішення #54564121


Бориспільський міськрайонний суд Київської області

м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72, 8300, (04595) 6-76-19


Справа №2а-640/2010 р.


ПОСТАНОВА

Іменем України

14.10.2010р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді Завірюха О.В.

при секретарі Алфімовій І.М.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бориспіль справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бориспільської міської ради в особі голови міської ради ОСОБА_2 про зобов’язання відповідача вчинити дії,

встановив:

позивач звернувся до суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить суд зобов’язати відповідача розглянути його заяву на сесії Бориспільської міської ради та прийняти рішення про відведення йому земельної ділянки для індивідуального будівництва та обслуговування житлового будинку, як учаснику ЧАЕС 1 категорії, яка потребує поліпшення житлових умов та свої вимоги обґрунтовує наступним. Позивач є учасником ЧАЕС 1 категорії, він потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку. Проте відповідач на порушення вимог ст. 20 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка передбачає, що протягом року після подання заяви місцеві ради зобов’язані відвести земельну ділянку для індивідуального будівництва та обслуговування житлового будинку, на неодноразові звернення позивача, надавали відмову з посиланням на відсутність інформації у міській раді про наявність вільних ділянок. Заяви позивача на сесії міської ради не розглядались, а оскільки його конституційні права було порушено, тому він змушений звертатися до суду з даним позовом, який просить задовольнити.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні з позовом не згодна та пояснила, що оскільки позивач подав заяву та надав пакет документів, але були відсутні графічні матеріали, документи розташування бажаних земельних ділянок, а тому йому заяву не було розглянуто. Крім того представник відповідача зазначила, що на заяву позивача вони надати відповідь, що інформації про наявність вільних земельних ділянок не має. Інвентаризація вільних земельних ділянок не здійснювалася. При з'ясуванні інформації про наявність вільних земельних ділянок можливо звернутися до землевпорядних організацій, земельних ресурсів.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши та оцінивши в сукупності інші докази по справі. дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Я вбачається з матеріалів справи 12.02.2010р та 24.03.2010р позивач звертався до Бориспільської міської ради з заявами щодо відведення земельної ділянки для індивідуального будівництва та обслуговування житлового будинку, на що отримав відмову відповідача, яку останні обґрунтовують тим, що позивач у своїй заяви не зазначив про цільове —значення земельної ділянки та її орієнтовні розмірі та не додав до заяви графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача, (а.с.5,6).

Відповідно дії ст. '04 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Згідно ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право реалізується громадянами, юридичними особамиі державою виключно відповідно до закону.

У відповідність ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безкоштовної передачі із земель державної і комунальної власності; приватизації земельних ділянок, раніше заданих їм в користування і іншим підставам.

Згідно з «а» "в" ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень селищних рад у галузі земельних відносин на території селищ належить розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок з: у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 116 Земельного кодексу громадяни та юридичні особи набувають права власності та права

Користуванню земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Набуття пава на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Як передбачено ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотанню до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільське:, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Згідно ч. 7 Земельного кодексу України, Районна, Київська чи Севастопольська міська державна

адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Частино 10 цієї статті встановлено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування

у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Враховуй зо позивач відповідно до вимог ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України звернувся до Бориспільської міської ради з заявою про відведення йому у власність земельної ділянки, проте остання на порушення вимог ч. 7 ст. 118 5*1 України не розглядало зазначену заяву на сесії міської ради, а тому такі дії відповідача є неправомірними. При цьому суд враховує, що відповідно до п. 14 роз’яснення Верховного Суду України від 29.10.2008 р., при розгляді справ за адміністративними позовами до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування про визнання неправомірною бездіяльності щодо не розгляду заяви про надання позивачу земельної ділянки в оренду, про передачу земельної ділянки у власність суд вправі зобов’язати відповідний орган розглянути зазначене питання, а не приймати рішення про надання в оренду (передачу у власність), що не належите з: компетенції суду.

Враховуючи вищезазначене суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме необхідно зобов’язати відповідача розглянути заяву позивача щодо відведення земельної ділянки для індивідуального будівництва та обслуговування житлового будинку. А в іншій частині позовних вимог необхідно відмовити, оскільки вирішення питання щодо передачі у власність земельної ділянки позивачу на належить до компетенції суду.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 81, 116, 118 ЗК України, ст.ст. 6, 17, 158-163, 167 КАС України, суд

постановив:

адміністративний позов ОСОБА_1 до Бориспільської міської ради в особі голови міської ради: в особі голови ОСОБА_2 про зобов’язання відповідача вчинити дії задовольнити частково.

Зобовязати Бориспільську міську раду Київської області розглянути заяву ОСОБА_1 про зобовязання земельної ділянки для індивідуального будівництва та обслуговування житлового будинку.

В інші частині позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку! до Київського апеляційного адміністративного суду через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація