18.08.2011 Мосто
Справа № 2-а-8396/11
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 серпня 2011 року Суддя Обухівського районного суду Київської області
ОСОБА_1 розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської області про зобов’язання перерахувати пенсію,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з даним позовом, обґрунтовуючи який зазначила, що вона будучи потерпілою від аварії на ЧАЕС першої категорії, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію. Відповідно до ст.ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи вона має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, як непрацюючий пенсіонер, який проживає в зоні радіоактивного забруднення. Вона зверталась до відповідача про здійснення відповідного перерахунку, але їй було відмолено, що на думку позивача є порушенням її прав, в зв’язку з чим просить в судовому порядку визнати відмову відповідача протиправною та зобов’язати його вчинити відповідні дії.
Ухвалою суду від 17 серпня 2011 року відкрито провадження по справі.
Відповідно до п.2 ч.І ст. 183-2 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження без судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідач отримавши ухвалу суду від 17 серпня 2011 року про відкриття провадження подав до суду заперечення.
Керуючись принципами верховенства права та законності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні повідомлених позивачем обставин, вбачається, що наявні достатні підстави для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення в порядку скороченого провадження.
Дослідивши письмові докази справи, суддя вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.І ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров’я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Згідно ст.49 даного Закону пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію, а відповідно до ч.2 ст.39 даного Закону пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірах, встановлених ст.39 вказаного Закону, а саме - в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
На думку суду, положення ч.З ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”не є перешкодою для застосування зазначеної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для розрахунку інших пов'язаних із нею пенсій чи доплат, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком, крім передбаченого частиною 1 цієї статті.
Позивач будучі непрацюючим пенсіонером та особою яка проживає на території радіоактивного забруднення, що підтверджується довідкою сільської ради та отримує пені :а віком, в розмір якої входить підвищення до пенсії в розмірі 5,20 гривень на місяць, як потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи четвертої категорії, розмір яких визначено на підставі Закону
країни “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.
Зазначені зміни визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року.
Відповідач виплачує позивачу підвищення до пенсії та додаткову пенсію в розмірі меншому, ніж встановлено законодавством України, а тому суд вважає за необхідне визнати дану бездіяльність відповідача неправомірною та зобов’язати останнього здійснити перерахунок та виплати пенсію позивачу.
Задовольняючи позовні вимоги суд вважає за необхідне визначити негайне виконання постанови.
На підставі ст. 8, 16, 19, 22, 25, 50, 64 Конституції України, ст.ст. 39, 49, 51, ч.З ст.67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”№ 796-ХІІ від 28.02.1991 року, ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”№ 1058-1V від 09.07.2003 року, керуючись ст. ст. 2, 6, 9, 17, 19, 87, 94, 99, 100, 183-2, 256 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської області здійснити перерахунок і виплачувати ОСОБА_2 підвищення до пенсії в розмірі одної мінімальної заробітної плати згідно ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Обухові та Обухівському районі Київської ообласті здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з
підвищенням в розмірі одної мінімальної заробітної плати згідно ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”починаючи з з 16 лютого 2011 року по 22 липня 2011 року, з урахуванням проведених виплат за вказаний період.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського адміністративного апеляційного суду через Обухівський районний суд Київської області протягом десяти днів з / моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя:
- Номер: 6-а/555/34/18
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-8396/11
- Суд: Березнівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Кулініченко Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.12.2018
- Дата етапу: 29.12.2018
- Номер: 2-а/514/6091/11
- Опис: про стягнення доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-8396/11
- Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Кулініченко Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.07.2011
- Дата етапу: 08.08.2011
- Номер: 2-а/1012/6583/11
- Опис: перерахунок додаткової пенсії (51,39)
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-8396/11
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Кулініченко Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.10.2011
- Дата етапу: 09.12.2011
- Номер: 2-а/1023/5268/11
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-8396/11
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Кулініченко Г.В.
- Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.05.2011
- Дата етапу: 18.07.2011