Судове рішення #54454502

Кримінальне провадження № 1-кс/760/4455/14

760/16371/14-к


УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2014 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лозинська М.І.,при секретарі Цісельській А.В., за участю скаржника ОСОБА_1 на бездіяльність керівника органу досудового розслідування Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві, -

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла скарга ОСОБА_1 на бездіяльність керівника органу досудового розслідування Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві.

В обґрунтування своєї скарги ОСОБА_1 зазначає, в провадженні Солом'янського РУ ГУ МВС України перебуває кримінальне провадження № 12012110090002198 розпочатого за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

21.07.2014 року адвокат ОСОБА_1 звернулася до слідчого з клопотанням про проведення певних слідчих дій, а саме залучити її в якості захисника ОСОБА_2.

Скаржник також зазначає, що 25.07.2014 року нею було отримано лист № 30/вх..-9255, в якому зазначено, що матеріали кримінального провадження № 12012110090002198 направлення до Прокуратури Солом'янського району м. Києва для подальшого направлення їх до Прокурату м. Києва та станом на 25.07.2014 року до СВ Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві не повертались.

В судове засідання ОСОБА_1 не з"явилася, про день та час судового розгляду була повідомлена належним чином.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, прийшов до висновків, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що в провадження СВ Соломянського РУ ГУ МВС України перебуває кримінальне провадження 12012110090002198, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна;

2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником ;

3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки -особами, до яких можуть застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу, - підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником.

З матеріалів справи вбачається, що 21.07.2014 року ОСОБА_1 звернулася до слідчого з клопотанням про проведення певних слідчих дій, а саме залучити її в якості захисника ОСОБА_2.

Згідно ч. 1 ст. 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов'язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.

Враховуючи зазначені статті КПК України, оскільки скаржник надала Договір про надання правової допомоги № 2606/1 від 26.06.2014 року ОСОБА_2.

Відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 94 Кримінального процесуального кодексу України слідчий за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в задоволенні даної скарги, оскільки відповідно до ст.303 КПК України передбачено вичерпний переліку рішень, дій чи бездіяльності слідчого, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування.

Виходячи із вищезазначеного та керуючись нормами ст.ст. 9, 55, 94, 110, 220, 223, 303-307 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність керівника органу досудового розслідування Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня її отримання.


Слідчий суддя М.І. Лозинська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація