Судове рішення #544082
Справа № 22-ц- 838/2007

 

Справа № 22-ц- 838/2007                                                  Головуючий 1 інст. - Стеганцов С.М.

Категорія: право власності                                                Доповідач -              Крилова Т.Г.

УХВАЛА

25 січня 2007 року судця судової колегії судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області Крилова Т.Г. перевіривши у порядку прийняття до розгляду апеляційним судом апеляційної скарги заступника керуючого акціонерним комерційним промислово-інвестиційним банком ( закрите акціонерне товариство) "філії" Відділення Промінвестбанку в м. Охтирка Сумської області" Хоменка Володимира Михайловича на ухвалу судді Шевченківського районного суду Харківської області від 21 грудня 2006 року по справі за позовом акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банка (закрите акціонерне товариство) "філії-" Відділення Промінвестбанку в м. Охтирка Сумської області" до Сподобівської сільської ради Шевченківського району Харківської області про визнання недійсним свідоцтва про право власності на нежитлову будівлю , визнання недійсним рішення виконкому, -

встановив:

Ухвалою судді Шевченківського районного суду Харківської області від 21.12..2006 року акціонерному комерційному промислово-інвестиційному банку ( закрите акціонерне товариство) "філії"" Відділення Промінвестбанку в м. Охтирка Сумської області" відмовлено у відкритті провадження по справі.

29.12.2006 на вказану ухвалу судді заступником керуючого АКПІБ ( ЗАТ) " філії" Відділення Промінвестбанку в м. Охтирка Сумської області" Хоменком В.М. подано заяву про апеляційне оскарження, а 11.01.2006 року до суду першої інстанції надійшла апеляційна скарга.

Вважаю, що заява про апеляційне оскарження підлягає залишенню без розгляду за таких підстав.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

На підставі ч. 4 ст. 295 ЦПК України, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява була подана у порядку цивільного судочинства, суддя, відмовляючи позивачу у відкритті провадження по справі, керувався нормами цивільно- процесуального кодексу України. Таким чином, заяву про апеляційне оскарження подано з пропуском строку, встановленого ч. 2 с. 294 ЦПК України, оскільки останній день подачі заяви про апеляційне оскарження - 26.12.2006 року.

 

2

Згідно ч. З ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, що її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Таким чином, за змістом зазначеної норми права питання про можливості поновлення строку порушується судом при наявності відповідної заяви.

Крім того, апеляційна скарга подана в порядку кодексу з адміністративного судочинства України, що суперечить дійсним обставинам справи.

Вважаю необхідним роз'яснити апелянту , що вони не позбавлені права звернутися до апеляційного суду Харківської області із апеляційною скаргою в порядку цивільно-процесуального кодексу України , а також надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарженні ухвали судді Шевченківського районного суду Харківської області від 21.12.2006 року через суд першої інстанції.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2 та ч. З ст. 294 ЦПК України , суддя , -

ухвалив:

Заяву заступника керуючого акціонерним комерційним промислово-інвестиційним банком ( закрите акціонерне товариство) "філії" Відділення Промінвестбанку в м. Охтирка Сумської області" Хоменка Володимира Михайловича на ухвалу судді Шевченківського районного суду Харківської області від 21 грудня 2006 року - залишити без розгляду.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців з дня проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація