Справа № 2-404/09
РІШЕННЯ
і м е н е м У К Р А Ї Н И
17 лютого 2009 р. м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Сафонова В.В., при секретарі Володимирової О.О.,
за участю представника ВАТ «Крименерго» ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за позовом ВАТ «Крименерго» до ОСОБА_2 про стягнення суми,
встановив:
Позивач просить стягнути з відповідачки в рахунок відшкодування збитку 848 грн. 24 коп. та витрати за сплату судового збору і інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у розмірі 81 грн. 00 коп., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачка користувалась електроенергією в порушення встановлених правил, що привело до заподіяння збитку на вищевказану суму, що і підлягає стягненню в примусовому порядку, оскільки відповідачка у добровільному порядку збиток не відшкодовує.
Представник ВАТ «Крименерго» ОСОБА_1, що діє за дорученням, надлежаще оформленої, підтримала заявлений позов і просила його задовольнити в повному обсязі за мотивами, викладеним у позовній заяві..
Відповідачка у судовому засіданні позов не визнала, і пояснила, що вона рідко буває у цьому будинку, та не знає хто зірвав пломбу.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідачки, дослідивши матеріали справи, суд уважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Судом установлено, що контролерами ВАТ «Крименерго» при проведенні перевірки за місцем проживання відповідачки було виявлене порушення останньою правил користування електроенергії, у вигляді зриву пломб, у результаті чого електроенергія не враховувалась . По даному факту був складений акт №133464 від 14.06.2007 р. із вказівкою суми заподіяного збитку - 848 гривень 24 копійки, що відповідачка у добровільному порядку не оплачує, у зв'язку із чим виникла необхідність звернення з позовом до суду. Сума заподіяного збитку підтверджується довідкою-розрахунком.
Своїми неправомірними діями відповідачка порушила вимоги ст.26 Закону України „Про електроенергію”, відповідно до якої споживання енергії допускається лише на підставі договору з енергопостачальником, ст.27 цього ж Закону, відповідно до якої крадіжка електроенергії є правопорушенням в електроенергетиці й п.53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ №1357 від 26.07.1999 року. Провина відповідачки підтверджується актом про порушення правил користування електричною енергією, у зв’язку із чим позов підлягає задоволенню.
Оскільки судом встановлено, що в результаті неправомірних дій з боку відповідачки позивачеві заподіяний матеріальний збиток, то він підлягає відшкодуванню особою що його заподіяла, якою є відповідачка. Доводи ОСОБА_2 не можуть бути прийняті до уваги оскількі згідно з наряду (л.с.41) на заміну лічильника, котрий відповідачка не оскаржила, він належить ОСОБА_2
Згідно ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов»язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інши ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов»язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки , якщо інше не встановлено законом.
Згідно ст.1166 ЦК України майнова шкода, заподіяна неправомірними рішеннями, діями або без діями особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, що заподіяла його.
На підставі ст. 614, 623, 714, 1166 ЦК України, керуючись вимогами ст.ст.10-11, 27, 60, 88, 212-215, 218, 294-296 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ «Крименерго» до ОСОБА_2 про стягнення суми задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Крименерго» - 848 грн. 24 коп. у рахунок відшкодування матеріальної шкоди, та судові витрати у сумі 81 грн., а усього стягнути у сумі – 929 грн. 24 коп..
Рішення суду набуває законної сили протягом 10 (десяти) днів із дня проголошення рішення, якщо заява про апеляційне оскарження рішення суду не була подана. Якщо була подана заява про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, то рішення суду набуває законної сили після закінчення цього терміну. Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в десятиденний термін, установлений для подачі заяви про апеляційне оскарження. У випадку подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження й апеляційна скарга подаються в Апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд АР Крим. Копія апеляційної скарги одночасно спрямовується її особою, що подає, у суд апеляційної інстанції.
Головуючий суддя: В. В. Сафонов
- Номер: 6/362/30/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-404/09
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Сафонов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.01.2025
- Дата етапу: 20.01.2025
- Номер: 6/362/30/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-404/09
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Сафонов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.01.2025
- Дата етапу: 20.01.2025