Судове рішення #5438157

                                        Справа № 2-446

                 2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2009 року                                                                             смт. Станиця Луганська

    Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:

        головуючого                                      Соболєва Є.О.

        при секретарі               Сухаревській Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась 10 листопада 2004 року після смерті ОСОБА_3, посилаючись на наступні обставини:

Спадщина складається з квартири, розташованої за адресою: Луганська область, Станично-Луганський район, смт. Станиця Луганська, вул. Островського,1-б/3.

Позивач мешкав і був прописаний окремо від спадкодавця. Він його не поховав, оскільки сімейні відносини з ним припинені задовго до його смерті. Про смерть батька він узнав у лютому 2009 року.  Він фактично прийняв спадщину після його смерті.

Позивач є єдиним спадкоємцем першої черги на спадщину, інших спадкоємців немає, тому відповідачем за своїм позовом він притягує ОСОБА_2 селищну раду – спадкоємця на майно померлого у зв’язку з неприйняттям ним спадщини.

Пропуск строку для прийняття спадщини позивач обґрунтовує тим, що він  узнав про смерть батька лише у лютому 2009 року, у зв’язку з чим він і пропустив визначений ст. 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини.

У зв’язку з тим, що він пропустив строк для прийняття спадщини державний нотаріус законно відмовив йому у видачі спадкового свідоцтва, запропонував останньому звернутися до суду з цим позовом.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав в повному обсязі, вважає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними, просив позов задовольнити.

Від відповідача ОСОБА_2 селищної ради надійшла заява, в якій вони позов визнали, просили суд розглянути справу за відсутністю їхнього представника.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим, якій підлягає задоволенню, з наступних обставин:

У відповідності до ст. 1272 ч 3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви для прийняття спадщини.

Копією свідоцтва про смерть від 10 лютого 2009 року підтверджується, що спадкодавець ОСОБА_3 помер 10 листопада 2004 року.

З дублікату договору купівлі-продажу частки домоволодіння зареєстрованого в реєстрі за № 1-168 та посвідченого ОСОБА_2 державною нотаріальною конторою 10 грудня 1992 року за реєстром № 4000  видно,  що ОСОБА_3 купив частину будинку, а саме квартиру № 3, що знаходиться за адресою: смт. Станиця Луганська, вул. Островського,1-б.

Свідоцтвом про народження позивача підтверджується акт, що померлий був його батьком, тому позивач є спадкоємцем першої черги.

З повідомлення ОСОБА_2 державної нотаріальної контори вбачається, що після смерті ОСОБА_3 спадкова справа не відкривалась.

Копією паспорта позивача, де зазначена його реєстрація видно, що на момент смерті спадкодавця він не проживав разом з батьком.

Таким чином, враховуючи наведені докази та встановлені факти у суду не виникає сумнівів, що позивач є єдиним спадкоємцем майна після смерті свого батька, строк пропустив з поважної причини, оскільки не знав про смерть батька.

Керуючись ст.ст. 1268, 1270, 1272 ч.3 ЦК України, ст.ст. 10,60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

ОСОБА_1 з дня набрання рішенням законної сили визначити додатковий тримісячний строк для прийняття спадщини, яка відкрилась 10 листопада 2004 року після смерті ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, яка може бути подана до Станично-Луганського суду протягом 10-ти днів з дня його проголошення.

Головуючий:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація