Справа № 2-158/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2009 року смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого-судді: І.І.Замеги
секретаря: Г.М.Войтович
розглянувши у попередньому судовому засіданні у селищі Любар цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стрижівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
ВСТАНОВИВ:
Позивачка вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її чоловік – ОСОБА_2. Згідно з чинним цивільним законодавством вона являється спадкоємцем всього майна померлого, однак оформити своє право на спадщину не може поскільки пропустила строк для прийняття спадщини - шість місяців, з дня смерті спадкодавця.
Причиною пропуску строку для прийняття спадщини послужило те, що вона не знала про те, що покійному чоловікові. належав земельний паї. Про це їй в травні 2009 року повідомив виконком Стрижівської сільської ради Любарського району Житомирської області.
В зв”язку з вищенаведеним позивачка просить суд визначити їй додатковий строк терміном до тридцяти днів після набрання чинності рішенням суду для прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному об”ємі.
Представник Стрижівської сільської ради Любарського району в судове засідання на розгляд справи не з”явився, згідно наявної в матеріалах справи довідки проти задоволення позовних вимог не заперечує та просить справу слухати у його відсутності.
Вислухавши пояснення позивачки, розглянувши та дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого:
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 10 травня 2006 року виконкомом Стрижівської сільської ради Любарського району Житомирської області, ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 35 років в ІНФОРМАЦІЯ_2
Після смерті ОСОБА_2 відповідно до положень ч.1 ст.1220 ЦК України відкрилась спадщина на її майно. До цього часу спадщина не прийнята.
З свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 вбачається, що 8 лютого 1992 року Стрижівською сільською радою Любарського району було зареєстровано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, після чого дружині було присвоєно його прізвище – ОСОБА_1.
Отже судом встановлено, що померлий ОСОБА_2 був чоловіком позивачки.
Відповідно до положень ч.1 ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, тобто позивачка.
Спадкове майно знаходиться на території Стрижівської сільської ради Любарського району, що стверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку (пай) серії НОМЕР_3 виданим на ім»я померлого ОСОБА_2.
Відповідно до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини і його перебіг починається з моменту вступу рішення суду в законну силу.
З пояснень позивачки вбачається, що вона пропустила строк внаслідок того, що не знала про наявність земельного паю серед спадкового майна, яке залишилося після смерті чоловіка і яке може бути успадковане нею відповідно до закону. Про це їй в середині травня 2009 року повідомив виконком Стрижівської сільської Ради Любарського району Житомирської області. У нотаріальну контору для прийняття спадщини вона звернулася на початку червня 2009 року, однак там їй пояснили, що вона не може подати заяву про прийняття спадщини після смерті спадкодавця, оскільки пропустила встановлений законом для цього строк, а тому суд визнає пропущеним строк позивачкою з поважної причини і визначає додатковий строк для прийняття спадщини.
На підставі ст.ст.1220, 1221, 1261, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст.10, 60, 212, 213, 214, 215, 223, 294 ЦПК України, суд –
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, громадянці України, додатковий строк терміном до тридцяти днів з дня вступу судового рішення в законну силу, тобто до 10 серпня 2009 року, для прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя І.І.Замега