Судове рішення #5434702

 

                                                                                                       Справа ‡‚ 1-26/2009

В И Р О К

І М ' Я М   У К Р А Ї Н И

21 липня  2009 року

Лугинський районний суд Житомирської області

                        в складі: головуючого –судді    Бичківської К.Г.

                                                  при секретарі    Стужук Н.М.

                                       з участю прокурора    Шуби Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Лугини

справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року

                 народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки АДРЕСА_1,

  громадянки України, українки, освіта середня

  спеціальна, розлученої, продавця кафе

 «Варшавський тракт»,  депутатом не є,

 не військовозобов’язаної, раніше не судимої,-

в злочині передбаченому ст. 310 ч.1 КК України

У С Т А Н О В И В :

Підсудна ОСОБА_1 незаконно вирощувала снотворний мак без мети збуту при слідующих обставинах.

Так, в травні 2009 року підсудна виявила  на власній присадибній ділянці, яка розташована біля її будинку за адресою АДРЕСА_1 рослини снотворного маку. Маючи умисел на незаконне вирощування снотворного маку, без мети збуту, вищевказані рослини маку не знищила і в подальшому здійснювала роботи по догляду заними. Так, в період з травня місяця по червень місяць 2009 року ОСОБА_1 неодноразово обробляла міжряддя, де росли рослини маку, знищувала бур’яни, проріджувала рослини маку, тобто незаконно вирощувала рослини виду мак снотворний (Papaver somniferum).

11 червня 2009 року працівниками Лугинського РВ УМВС на земельній присадибній ділянці ОСОБА_1 було виявлено та вилучено 130 ростучих рослин маку, які, згідно висновку експерта НДЕКЦ УМВС України в Житомирській області від 23.06.2009 року ‡‚2/535, є рослинами виду мак снотворний (Papaver somniferum).

В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 винність свою визнала повністю, суду пояснила, що біля будинку в якому вона проживає, є земельна ділянка. Весною 2009 року на грядці вона виявила самопосів маку, який не знищила, а разом з іншою городиною, яка там росла прополювала. 11 липня 2009  року працівники міліції виявили рослини маку та вилучили їх. Коли мак перераховували, то нарахували 130  рослин. В скоєному щиро кається.

В зв’язку з тим, що підсудна в судовому засіданні винною себе у вчиненні злочину визнала повністю, погоджується з фактичними обставинами справи, розуміє вірно зміст цих обставин, немає сумнівів у добровільності та істинності її позиції, яка повністю узгоджується з матеріалами справи і ніким із учасників процесу не оспорюється, суд на підставі ст. 299 КПК України визнає недоцільність дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи.

Винність підсудної у скоєнні злочину, крім визнання своєї вини самою підсудною, стверджується:

- протоколом  огляду місця пригоди та план-схемою до нього, де було зафіксовано місце скоєння злочину – присадибна ділянка ОСОБА_1, розташована в АДРЕСА_1 на якій підсудна незаконно вирощувала 130 рослин снотворного маку (а. с.4-9);

- довідкою виданою Червоноволоцькою сільською радою про те, що ОСОБА_1 по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 має земельну ділянку розміром  0.15 га (а. с. 18);

- висновком судово-хімічної експертизи ‡‚ 2/535 від 23.06.2009 року, згідно якого зразки зелених рослин, вилучені по місцю проживання  ОСОБА_1, є рослинами виду мак снотворний ( а. с. 30 - 33).

Оцінюючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що підсудна  ОСОБА_1 здійснила злочин і її дії кваліфікує за ст. 310 ч.1 КК України, незаконне вирощування снотворного маку, без мети збуту, що вчинено у кількості 130 рослин.

Обираючи міру покарання підсудній, суд враховує, що підсудна скоїла злочин невеликої тяжкості, особу підсудної, яка характеризується позитивно, обставини, що пом'якшують її покарання: злочин скоїла вперше, в скоєному щиро кається, активно сприяла розкриттю злочину. Обставин, що обтяжують покарання підсудної судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що підсудна одна виховує неповнолітнього сина, то суд вважає можливим виправити її без відбування покарання, звільнивши її від відбування покарання з випробуванням.

Речові докази по справі: 130 рослин снотворного маку, що зберігається в кімнаті схову речових доказів Лугинського РВ УМВС – знищити.

Керуючись, ст. ст. 323, 324 КПК України, суд

З А С У Д И В :

ОСОБА_1  визнати винною у злочині передбаченому ст. 310 ч. 1 КК України і призначити їй за даною статтею покарання у виді одного року  обмеження волі.

Згідно ст. ст. 75, 76 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном один рік.

Запобіжний захід засудженій до вступу вироку в законну силу – залишити підписку про невиїзд.

Зобов’язати  ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти ці органи про зміну місця проживання, роботи.

Стягнути з ОСОБА_1 140.76 грн. за проведення судово - хімічної експертизи на рахунок УДК в Житомирській області МФО 811039, розрахунковий рахунок ‡‚ 35229005000096, код 25574601.

Речові докази по справі: 130 рослин снотворного маку, що зберігається в кімнаті схову речових доказів Лугинського РВ УМВС – знищити.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Лугинський районний суд протягом 15 діб з моменту його оголошення.

Головуюча:                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація