Судове рішення #5434290
Справа № 22-ц-751/2009р

Справа № 22-ц-751/2009р.                                             Головуючий по 1-ій інстанції: Бурда Б.В.

                                                                                          Суддя-доповідач: Кононенко О.Ю.

 

УХВАЛА

  

04 червня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Сумської області у складі:

 

головуючого: Шевченка В.А.

суддів: Кононенко О.Ю., Семеній Л.І.

з участю секретаря судового засідання -  Кияненко Н.М.

та осіб, які беруть участь у справі - представника заінтересованих осіб ОСОБА_1, ОСОБА_2 - ОСОБА_6, заінтересованої особи ОСОБА_7, представника Зарічного ВДВС Сумського МУЮ - Лелюх Ю.А.,  

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Апеляційного суду Сумської області заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження

 

ухвали Зарічного районного суду м.Суми від 11 березня 2009 року  

 

у справі за поданням державного виконавця Зарічного відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції Галушки Сергія Івановича, заінтересовані особи: ОСОБА_1, ОСОБА_3, Кредитна спілка “Акорд”, Кредитна спілка “Тандем”, Закрите акціонерне товариство “Приватбанк”, ОСОБА_2 ОСОБА_4, ОСОБА_5, про виділ частки боржника у спільному майні, -

 

в с т а н о в и л а :

 

Ухвалою Зарічного районного суду м.Суми від 11 березня 2009 року подання державного виконавця Зарічного ВДВС МУЮ задоволено.

Визначено за ОСОБА_1 частку у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1, у розмірі ? частини.

 

Дану ухвалу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 оскаржили у апеляційному порядку.

 

Ухвалою судді апеляційного суду від 08 квітня 2009 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 було залишено без розгляду, у зв'язку з пропуском строку на апеляційне оскарження ухвали Зарічного районного суду м.Суми від 11 березня 2009 року.

 

Відповідно до ч.2 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

28 квітня 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подали заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження зазначеної ухвали суду та нову апеляційну скаргу.

 

В обґрунтування поважності причин  пропуску строку апелянти посилаються на те, що повний текст ухвали суду ними був отриманий в кінці березня.

 

Колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження названої ухвали суду підлягає задоволенню з наступних підстав.

 

Відповідно до ч.3 ст.222 ЦПК України особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії судового рішення надсилаються протягом п'яти днів з дня проголошення рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

 

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 не були присутні в судовому засіданні Зарічного районного суду м.Суми при проголошенні ухвали 11 березня 2009 року, копія оскаржуваної ухвали суду була отримана ОСОБА_1 24 березня 2009 року та ОСОБА_2 20 березня 2009 року, тобто з пропуском встановленого законом строку на апеляційне оскарження, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а.с.64, 66).

 

 Таким чином, на думку колегії суддів, необхідно визнати поважною причину пропуску процесуального строку та задовольнити заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду.

 

Керуючись ст.ст.73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -

 

ухвалила:

 

Задовольнити заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

 

Поновити ОСОБА_1та ОСОБА_2 строк на апеляційне оскарження ухвали Зарічного районного суду м.Суми від 11 березня 2009 року.

 

Справу залишити в Апеляційному суді Сумської області для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

 

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий: Шевченко В.А.

Судді: Кононенко О.Ю., Семеній Л.І.

 

З оригіналом згідно:

суддя Апеляційного суду Сумської області                                              О.Ю.Кононенко

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація