Судове рішення #5429942

Справа № 2-а-628/09                              

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28  травня 2009 року     Бородянський районний суд

Київської області в складі : головуючого  – судді Унятицького Д.Є.,

                                                    при секретарі – Хоменко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Бородянка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації Київської області про  стягнення недоотриманих коштів щорічної допомоги на оздоровлення,

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2009 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він є потерпілим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, інвалідом ІІ групи і відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат. Проте за 2008 рік він отримав допомогу на оздоровлення в значно меншому розмірі, ніж передбачено вказаним Законом.

Тому просив визнати незаконною відмову в перерахуванні щорічної одноразової допомоги на оздоровлення, передбачену ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з боку Управління праці та соціального захисту населення Бородянської РДА №2845 від 23 березня 2009 року; та стягнути з відповідача на його користь недоотриману суму одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2008 рік в розмірі  2505 гривень.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, викладене підтвердив.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації ОСОБА_2 позов не визнав, вважав, що позивачу правомірно, згідно з діючим законодавством були нараховані та виплачені суми одноразової грошової  допомоги.

Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що у позові необхідно відмовити.

Судом встановлено, що позивач є інвалідом ІІ групи, захворювання якого пов'язане з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії, про що йому видане відповідне посвідчення, вкладка до нього, довідка до акта огляду МСЕК (а.с.8, 10).

Як вбачається з довідки Управління праці та соціального захисту населення, та копій платіжного доручення від 16 травня 2008 року, реєстру, зведеного розрахунку, списків  (а.с. 6,21-25) та визнається сторонами позивач отримує на підставі ст.48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відповідні кошти на оздоровлення, розмір яких встановлений Постановою "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 562 від 12 липня 2005 року.

Вказана допомога на оздоровлення позивачу була перерахована 16 травня 2008 року в розмірі 120 гривень.

Відповідно до відповіді УПСЗН Бородянської РДА № 2845 від 23 березня 2009 року (а.с.7) позивачу відмовлено у виплаті щорічної допомоги на оздоровлення, виходячи із розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно з п.28 Розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" № 107- VІ від 28 грудня 2007 року статтю 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було викладено в новій редакції, відповідно до якої щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року N 562 "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", щорічна допомога на оздоровлення інвалідам II групи встановлена в розмірі 120 гривень.

Рішенням Конституційного суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо викладення ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в новій редакції визнано неконституційним.

За таких обставин, суд вважає, що підстав для задоволення позовних вимог не вбачається, оскільки виплата одноразової щорічної допомоги на оздоровлення позивачу в 2008 році була здійснена до 22 травня 2008 року відповідно до вимог ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".  

Керуючись ст.48 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", п.1 Постанови КМ України "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 9, 11, 71, 86, 159-163 КАС  України, суд

ПОСТАНОВИВ :

У позові ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бородянської райдержадміністрації Київської області про  стягнення недоотриманих коштів щорічної допомоги на оздоровлення відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Бородянський районний суд Київської області.

ОСОБА_3Унятицький

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація