Судове рішення #54230285

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Справа №: 2404/1075/2012



П О С Т А Н О В А

11.07.2012 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Угриновська Л.Я., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від територіальної державної інспекції праці у Чернівецькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТзОВ"Хрещатик-Агро", в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 КупАП України,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу № 24-07-37/60 від 07.06.2012 року, ОСОБА_1 , працюючи директором товариства допустив порушення законодавства про працю, а саме: порушення вимог ст.ст.10,11 КЗпПу щодо сфери укладання колективного договору; ч.7 ст. 17 КЗпПУ щодо строку укладання колективного договору.

Порушник до суду не з"явився в заяві до суду просить справу розглядати у його відсутності . Із його письмових пояснень, доданих до суду видно, що із протоколом не згідний , оскільки вважає, що правові засади розробки , укладення та виконання колективних договорiв визначає ОСОБА_2 України “Про колективні договори та угоди”. ОСОБА_2 не передбачає норм і обов'язковостi укладення колективних договорiв. Аналогiчної позицiї притримується i вищий орган виконавчої влади з питань працi. Так, роз'ясненням Мiнпрацi та соцiальної полiтики ист N 7825/0/14-05/015-1 від 03.10.2005р.) визначено наступне: У чинному законодавстві відсутня норма, що передбачає відповідальність за відсутністю колективного договору. Відносно норми про обов'язковість укладення колективного договору, яка міститься в Господарському кодексі України, то вiдnовiдно до статті 4 Кодексу не регулює трудові відносини. Господарський Кодекс визначає основні засади господарювання в Україні i регулює господарсъкі відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності мiж субктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сферi господарювання. Таким чином вважає, що вiдсутнiсть на пiдпримствi колективного договору не може створювати склад адмiнiстративного проступку керiвника i бути пiдставою для складення адмiнiстративного протоколу.

Відповідно до ст. 10 КЗпПУ колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.

Відповідно до ст.12 КЗпПУ колективний договір укладається між власником або уповноваженим ним органом (особою), з однієї сторони, і первинною профспілковою організацією, які діють відповідно до своїх статутів, а у разі їх відсутності - представниками, вільно обраними на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів, з другої сторони.Якщо на підприємстві, в установі, організації створено кілька первинних профспілкових організацій, вони повинні на засадах пропорційного представництва (згідно з кількістю членів кожної первинної профспілкової організації) утворити об'єднаний представницький орган для укладення колективного договору. В цьому разі кожна первинна профспілкова організація має визначитися щодо своїх конкретних зобов'язань за колективним договором та відповідальності за їх невиконання. Первинна профспілкова організація, що відмовилася від участі в об'єднаному представницькому органі, позбавляється права представляти інтереси працівників при підписанні колективного договору.

Відповідно до ст. 14 КЗпПУ укладенню колективного договору передують колективні переговори. Строки, порядок ведення переговорів, вирішення розбіжностей, що виникають під час їх ведення, порядок розробки, укладення та внесення змін і доповнень до колективного договору, відповідальність за його виконання регулюються ЗУ “Про колективні договора та угоди”.

Заслухавши пояснення правопорушниці, дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадженння в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу правопорушення.

Керуючись ст.ст.41 ч.1,247,268,283,284 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження по справі про адміністативне прапвопорушення згідно ст. 41 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з часу проголошення до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд.

Суддя Л.Я.Угриновська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація