Справа № 2- 1395/ 2008
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2008 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого, судді ОСОБА_1,
при секретарі ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до ОСОБА_5 за участю третьої особи відділу по справах громадянства та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом визнання особи такою, що втратила право користування житлом зі зняттям з реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з даною позовною заявою до ОСОБА_5 за участю третьої особи відділу по справах громадянства та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом визнання особи такою, що втратила право користування житлом зі зняттям з реєстрації, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач зареєстрований, але не проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1 Крим без поважних причини з 1994 року до цього часу, у зв’язку з чим позивачі вважають, що він втратив право користування цим житлом зі зняттям з реєстрації.
Позивачі в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просять суд визнати відповідача, такою особою, що втратила право користування житлом та усунути перешкоди в користуванні житлом шляхом зняття відповідача з реєстрації по зазначеній адресі на підставі статей 391 і 405 Цивільного кодексу України.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Заяв або клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило.
Позивачі надали суду згоду на заочний розгляд справи, предмет і підстави позову, позовні вимоги не змінюють.
Представник третьої особи - відділу по справах громадянства та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, проти позову не заперечує.
Матеріалами справи і дослідженими в судовому засіданні доказами встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивачі є власниками квартири жилого будинку №54 по вулиці Ягідна в селі Лісносілля Сімферопольського району Автономної Республіки Крим, на підставі Договору дарування та Свідоцтва про право на спадщину за законом.
Право власності позивачів (? частка у кожного) зареєстровано у встановленому законом порядку.
Згідно з адресною довідкою, відповідач з 01.09.1992 зареєстрований у цьому жилому будинку.
Відповідач не проживає у зазначеному будинку понад одного року, про що у присутності сусідів складений відповідний акт.
Факт відсутності відповідача без поважних причини понад один рік підтвердили допитані у судовому засіданні свідки.
Відповідач не проживає у зазначеному будинку без поважних причин і не сплачує комунальні послуги та не приймає участі у витратах, пов’язаних з будинку, внаслідок чого перешкоджає позивачам, як власникам будинку, у здійсненні права користування та розпоряджання своїм майном.
Статтею 405 Цивільного кодексу України передбачено, що член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Згідно зі статтею 163 глави 6 «Користування жилими приміщеннями в будинках (квартирах) приватного житлового фонду» розділу ІІІ Житлового кодексу Української РСР, у разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу. Тимчасова відсутність наймача та членів його сім’ї не звільняє їх від виконання обов’язків за договором найму жилого приміщення.
Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
На підставі вищевикладеного, вивчивши матеріали справи, заслухавши позивачів, дослідивши та оцінивши докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Задовольняючи позовні вимоги суд виходить з того, що відповідач не проживає без поважних причин понад одного року в жилому будинку №54 по вулиці Ягідна в селі Лісносілля Сімферопольського району Автономної Республіки Крим і згідно зі статтею 405 Цивільного кодексу України втратив право на користування цим житлом.
Підстав, передбачених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 Житлового кодексу Української РСР, для збереження за відповідачем права користування житлом судом не встановлено.
У зв'язку з визнанням відповідача такою особою, що втратила право користування житлом внаслідок відсутності понад встановлені строки, він підлягає зняттю з реєстрації за вказаною адресою, а перешкоди у здійсненні позивачами права користування та розпоряджання своїм майном, пов’язані з реєстрацією відповідача, усуненню.
Судові витрати в сумі 16 грн. за згодою позивачів на відповідача не покладаються.
К еруючись статтями 10, 60, 212, 215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. 1. Позов задовольнити повністю .
2. 2. Визнати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2, т акою особою, що втратила право користування житлом — жилим будинком №54 по вулиці Ягідна в селі Лісносілля Сімферопольського району Автономної Республіки Крим.
3. 3. Усунути ОСОБА_3 та ОСОБА_4 перешкоди у користуванні житлом шляхом зняття з реєстрації ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою : АР Крим, Сімферопольський район, с. Лісносілля, вул. Ягідна 54.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295 Цивільного процесуального кодексу України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 (десяти днів) з дня отримання копії.
Суддя Онищенко Т.С.