Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #54204904


СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-а/759/104/16

ун. № 759/3409/16-а

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2016 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Семаніва Ю.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві Скуржинської Ніни Михайлівни про оскарження рішення, дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

03 березня 2016 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві Скуржинської Ніни Михайлівни про оскарження рішення, дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії. В провадження головуючого судді адміністративний позов було передано 10.03.2016 року.

Перевіривши доводи та зміст адміністративного позову, а також додані до нього письмові докази, вважаю, що у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до положень ст.107 КАС України суддя після одержання заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби врегульовано ст. 181 КАС України.

Згідно ч. 6 ст. 181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом, як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

За змістом п. 5 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні зокрема адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті. Таким чином, за приписами вказаної норми, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, щодо виконання ними рішень судів у адміністративних справах.

Окрім того, як зазначив Вищий адміністративний суд України в постанові Пленуму від 13 грудня 2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» відповідно до частини першої статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 17 Закону України «Про виконавче провадження», крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.

Частиною четвертою статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Отже, критеріями визначення юрисдикції щодо розгляду справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.

У розумінні статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. При цьому слід враховувати, що до сторін, які можуть оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, належать також їх представники за законом чи договором.

Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.

Порядок здійснення судового контролю за виконанням судових рішень визначається Розділом VII ЦПК України.

Згідно ст.383 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Згідно абзацу першого п.4 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних і цивільних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» відповідно до статті 383 ЦПК, частини першої статті 12, частини четвертої статті 82 закону України "Про виконавче провадження" право на оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК, мають лише сторони виконавчого провадження, якщо вважають, що порушено їх права чи свободи. При цьому вони набувають процесуального статусу заявника.

Як вбачається з матеріалів справи, в даному випадку позивач є боржником за виконавчим документом, тобто стороною виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого листа, виданого 11 грудня 2013 року відповідно до рішення Святошинського районного суду м. Києва у цивільній справі № 758/10767/13.

Таким чином, у даному випадку предметом оскарження є правомірність дій державного виконавця про нарахування заборгованості, постанови державного виконавця про наладення арешту на майно позивача, однак позивач подав адміністративну позовну заяву в порядку КАС України, тоді як в даному випадку повинен був звернутися до суду в порядку цивільного судочинства.

Отже, позивачеві слід звернутися до суду, який видав виконавчий документ, у порядку цивільного судочинства.

Згідно правил п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 104, 109, 165, 185, 186 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві Скуржинської Ніни Михайлівни про оскарження рішення, дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії.

Роз'яснити позивачу, що він може звернутися з відповідною скаргою на рішення, дію або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення у цивільній справі № 758/10767/13 в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ю.В. Семаніва




  • Номер: 2-а/759/104/16
  • Опис: про оскарження дій суб’єкта владних повноважень
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 759/3409/16-а
  • Суд: Святошинський районний суд міста Києва
  • Суддя: Семаніва Ю.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.03.2016
  • Дата етапу: 12.03.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація