Судове рішення #5410020
h

h

 

справа №  2-а-27462/07 

категорія  28

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 02 червня 2009 р.                                                                                        м.Житомир

 

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Попової О. Г. ,

при секретарі - Снігірьовій О.С.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про  стягнення 1438,95 грн.,-

 

встановив:

 

 Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Просить визнати дії відповідача щодо не нарахування місячного підвищення, як дитині війни у розмірі 30% від мінімальної пенсії неправомірними, стягнути з відповідача різницю недоплаченої пенсії починаючи з 01.01.2007 року в сумі 1438,95 грн. відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", судовий збір в сумі 51 грн.00 коп. та зобов'язати відповідача в подальшому нараховувати та виплачувати доплату до пенсії, як дитині війни у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком до того часу, поки ця доплата не буде збільшена.

Позивач в судове засідання повторно не з'явилася. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлена вчасно та належним чином.

В судовому засіданні представник відповідача позов не визнала, просила відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог за безпідставністю.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач, ОСОБА_1, є дитиною війни, що підтверджується відповідним посвідченням. 

Згідно ст. 6  Закону України “Про соціальний захист дітей війни” позивач має право на підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Згідно ч.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", необхідно подати заяву про перерахунок пенсії до органу, що призначає пенсії, заявником за місцем проживання ( реєстрації).

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.17 КАС України до компетенції адміністративних судів належить розгляд спорів фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Судом встановлено, що позивач з письмовою заявою про призначення і виплати їй пенсії, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни", не зверталася.

Отже, докази порушеного права позивача відсутні, оскільки останній не надав доказів звернення з відповідною заявою до ОСОБА_2 Житомирської області.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про соціальний захист дітей війни", Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч.1 ст.2, ст.ст. 17,158-163, 254 КАС України, суд, -

 

                                                              постановив:

 

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Житомирській області про стягнення 1438,95 грн. відмовити за безпідставністю.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. 

 

 

 

 

Головуючий суддя:                                                                                                   О.Г. Попова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація