Судове рішення #5409951

Справа № 2-338

 2009 рік

                    З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

   І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

05 травня 2009 року                     Михайлівський районний суд Запорізької області

складі: головуючого судді Ворожбянова А.М.

при секретарі                       Лапезіній Н.О.    

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської селищної ради про встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання права власності на спадщину, -  

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про   встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання права власності на спадщину.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її рідний брат – ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок та грошові вклади. Вона являється єдиною спадкоємицею після смерті рідного брата, так як у нього не було ні дітей, ні дружини. Після смерті брата вона фактично прийняла спадщину, тобто за вказаний житловий будинок продовжує оплачувати комунальні послуги, вирішує питання щодо охорони спадкового майна. Всі правоустановчі документи на житловий будинок, ощадні книжки знаходяться у неї. Просить встановити факт прийняття нею спадкового майна після смерті брата та визнати за нею право власності на спадкове майно.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час, та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення.

    Суд, вислухавши пояснення позивача та  дослідивши докази по справі, а саме: копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2, копію свідоцтва про народження, копію свідоцтва про одруження, довідку про склад сім’ї ОСОБА_2 вважає, що позов не обгрунтований та задоволенню не підлягає.

    Так, позивач ОСОБА_1 не надала доказів які б свідчили, що на момент смерті вона проживала з спадкодавцем, як це вказано в ч.3 ст. 1268 ЦК України, а саме:  ?падкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

    Згідно ч.1 ст. 1269 ЦК України – спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1262, 1268, 1269 ЦК України, ст.ст. 15, 57, 208, 213 – 215, 224 – 226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В :

В задоволенні позову ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання права власності на спадщину – відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   

   

    Головуючий                                 Ворожбянов А.М.

  • Номер: 6/287/12/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-338
  • Суд: Олевський районний суд Житомирської області
  • Суддя: Ворожбянов A.M.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.05.2019
  • Дата етапу: 12.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація