Судове рішення #5409906

Справа № 2-317

2009 рік

копія                     ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

27 травня 2009  р.                                 смт Михайлівка

Михайлівський районний суд  в складі:

 головуючого судді        Ворожбянова А.М.

при секретарі                 Лапезіній Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні залу суду смт Михайлівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської селищної ради про продовження строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину, -

В С Т А Н О В И В :

     Позивач ОСОБА_1  звернувся  до  суду з позовом  до Михайлівської селищної ради про продовження строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину.

В позовній заяві зазначив, що 27.11.2006 року померла його двоюрідна бабка ОСОБА_2.  Після її смерті залишилось спадкове майно:  земельна ділянка площею 5,5400 га, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку від 21.12.2004 року серії ЗП № 022299. Крім нього інших спадкоємців не має. Вказане спадкове майно він фактично прийняв, але належним чином не оформив через скрутне матеріальне становище та необхідність доказування факту родинних відносин у судовому порядку. Просить продовжити строк на прийняття спадщини та визнати за ним право власності на спадщину.  

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився, але надав заяву в якій просить розглянути справу за його відсутності. На позовних вимогах наполягає та просить їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача  і ухвалити заочне рішення.

    Вивчивши докази в справі, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню частково.

Згідно п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. № 7 „Про судову практику у справах про спадкування” – визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину. Спадкоємець після визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, установленому статтею 1269 ЦК України, звернувшись в нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину.

Так, згідно з ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд може визначити спадкоємцю додатковий строк для подання ним заяви до нотаріальної контори  про прийняття спадщини, якщо визнає поважним пропущений ним строк.

Пояснення позивача, що він своєчасно не звернувся до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини через скрутне матеріальне становище  – є підставою для того, щоб визнати пропущення строку з поважної причини.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги в частині визначення додаткового строку на прийняття спадщини підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 57, 208, 209, 224-226 ЦПК України, ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

    Позов ОСОБА_1  -  задовольнити частково.  

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю 6-ть місяців для подання заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом після  смерті його двоюрідної бабки ОСОБА_2, яка померла 27 листопада 2006 року.

В іншій частині позову  відмовити.  

На рішення суду протягом 10 днів може бути подано заяву про апеляційне оскарження.

    Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

     Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.    

   

    Рішення набрало законної сили 07.06.2009 року. Оригінал рішення знаходиться в справі № 2-317/2009 Михайлівського районного суду Запорізької області.

       

   

    Головуючий                 підпис             ОСОБА_3

    Суддя Михайлівського районного суду                 А.М. Ворожбянов

    З оригіналом згідно

    Секретар суду:

   

     

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація