h
справа № 2-а-28726/08
категорія 6.6.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О. Г. ,
при секретарі - Снігірьовій О.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_2
до ОСОБА_1
про стягнення 1122,32 грн.,-
встановив:
ДОСОБА_2 звернулась зпозовною заявою до адміністративного суду у якій зазначає, що ОСОБА_1 у 2006 році отримала дохід у вигляді вартості успадкованого майна, що підлягає оподаткуванню згідно з нормами ст. 13 Закону України " Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. Вартість отриманої спадщини (дохід у вигляді вкладів із нарахованою компенсацією) відображена у річній декларації, що подана ОСОБА_1 до податкового органу 30.03.2007 р. На підставі поданої декларації нараховано податок в розмірі 1122,32 грн., про що відповідачу направлялось податкове повідомлення від 27.04.2007 р. В добровільному порядку податок не погашений. Просить стягнути з відповідача на користь ОСОБА_2 заборгованість перед бюджетом в зазначеній сумі за рахунок активів боржника.
Сторони в судове засідання не з"явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Про причини неявки суд не повідомили.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач у червні 2006 року на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом отримала від своєї тітки ОСОБА_3, померлої 27.11.2005 року, спадкове майно, а саме вклади із нарахованою компенсацією, що знаходяться в Попільнянській філії 8093/0133 Корольовського ощадного банку м. Житомира на рах. №НОМЕР_1, № НОМЕР_2, про що до ОСОБА_2 подала декларацію про доходи за 2006 рік.
На підставі вказаної декларації ОСОБА_2 видала податкове повідомлення від 27.04.2007 року за № НОМЕР_3, яким ОСОБА_1 нараховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 1122,32 грн. Вказане податкове повідомлення направлялось відповідачу для відома та виконання.
Пунктом 13.4 ст.13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” визначено, що особами, відповідальними за сплату податку до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи -податковій декларації).
Підпунктом 13.2.2. п.13.2. ст.13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” встановлено, що при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім”ї спадкодавця першого ступеня споріднення об”єкти спадщини оподатковуються за ставкою податку, визначеного п.7.2 ст.7 цього Закону. На момент виникнення спірних відносин ставка податку становила 13% від отриманого сукупного доход.
Згідно пп.1.20.4 п.1.20. ст.1 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” членами сім”ї фізичної особи першого ступеня спорідненості вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім”ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь спорідненості.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що нарахування податку за ставкою 13% є правомірним і задовольняє позов в повному обсязі.
Керуючись Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 р. № 889-IV(в редакції чинній на момент виникнення спору), ст.ст.8-11,18, 86, 158-162 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованість перед бюджетом в сумі 1122,32 грн. за рахунок активів боржника.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.Г. Попова