Справа № 2-1540/2010 р.
РІШЕННЯ (ЗАОЧНЕ)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого - судді Г.Є. Бершова при секретарі - О.В. Білик
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові на стідії заочного розгляду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Позивачка в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначила, що вони з відповідачем знаходяться у шлюбі, який був зареєстрований 12 лютого 1994 року Єфремівською сільською радою Первомайського району Харківської області, актовий запис № 4.
Від шлюбу мають неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Причиною розпаду сім’ї послужило те, що в період спільного сімейного життя в сім'ї виникали непорозуміння, різні погляди на життя, спільне господарство не ведеться, шлюбно-сімейні відносини припинені з жовтня 2009 ооку.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі, пояснивши, що причиною розпаду сім'ї є те, що в період спільного сімейного життя в сім'ї виникали непорозуміння, різні погляди на життя, сварки, шлюбно-сімейні відносини припинені з жовтня 2009 року та примирення між ними не можливе. Позивачка впевнена, що сім’я розпалась остаточно і відновлена бути не може. Дитина після розірвання шлюбу залишиться мешкати з позивачкою.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, повістку отримав, заперечень до позову не надав.
Відповідно до ст.. 224 ЦПК України суд за згодою позивача вважає можливим ухвалити заочне рішення.
Суд, вислухав думку позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позовну заяву належну задоволенню по наступним підставам.
Судом встановлено, що згідно зі свідоцтвом про одруження , яке було видане 12 лютого 1994 року Єфремівською сільською радою Первомайського району Харківської області, актовий запис № 4, сторони у справі знаходяться у зареєстрованому шлюбі.
Згідно з поясненнями позивачки, причиною розірвання шлюбу є те, що в період спільного сімейного життя в сім’ї виникали непорозуміння, сварки, різні погляди на життя, шлюбно-сімейні відносини припинені з жовтня 2009 року.
Спільне господарство і спільний бюджет не ведеться. Сім'я розпалась остаточно, подальші сімейні відносини продовжувати не бажають.
Згідно ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд, з'ясувавши причини розірвання шлюбу, фактичні взаємовідносини подружжя, дослідивши матеріали справи, вважає подальше сімейне життя подружжя і зберігання сім'ї неможливим. При таких обставинах, суд вважає, що шлюб підлягає розірванню.
Витрати, пов'язані з оплатою отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС суд вважає за необхідне покласти на відповідача, позивачку від сплати витрат звільнити.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 110, 111, 112, 114 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 12 лютого 1994 року Єфремівською сільською радою Первомайського району Харківської області, актовий запис № 4.
Витрати, пов'язані з отриманням в органах РАЦС свідоцтва про розірвання шлюбу, 17 грн. покласти на відповідача ОСОБА_2, позивачку ОСОБА_4 від витрат звільнити.
Відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст.. 299 ЦПК України.
Заочне рішення може бути оскаржене особами, які брали участь у розгляді справи до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м. Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, у разі відсутності заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Суддя: