ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2009 року № 22-а-11356/08/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
головуючого судді: Каралюса В.М.,
суддів: Старунського Д.М., Шавеля Р.М.,
при секретарі судового засідання Романишин О.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 20 червня 2008 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Рівненської області, першого заступника прокурора Рівненської області Мойсейця Володимира Григоровича про визнання неправомірними дій відповідачів - Прокуратури Рівненської області та першого заступника прокурора Рівненської області Мойсейця Володимира Григоровича щодо звернення № 11-74 вих-07 від 12.02.2007 року про проведення комісійної перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності та визнання незаконними звернення Прокуратури Рівненської області № 11-74 вих-07 від 12.02.2007 року,-
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач, ОСОБА_1 15 лютого 2008 року звернувся з адміністративним позовом в суд до Прокуратури Рівненської області та третьої особи заступника прокурора Рівненської області Мойсейця В.Г. про визнання неправомірними дій та визнання незаконної вимоги щодо проведення комісійної перевірки обґрунтованості видачі лікарняних листків та просив визнати неправомірними дії службових осіб Прокуратури Рівненської області, які організували, готували та підписували звернення № 11-74 вих 07 від 12.02.2007 року та визнати незаконним звернення Прокуратури Рівненської області № 11 - 74 вих - 07 від 12.02.2007 року. В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що в період з 01.08.2001 року по 29.03.2007 року він працював в органах Прокуратури Рівненської області. 16.02.2007 року йому стало відомо, що на підставі звернення Прокуратури Рівненської області від 12.02.2007 року за № 11 - 74 вих - 07 управлінням охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації було видано наказ № 34 від 14.02.2007 року «Про створення комісії для проведення службового розслідування фактів викладених у вимозі першого заступника прокурора Рівненської області щодо обґрунтованості видачі лікарняних листків ОСОБА_1 прокурору відділу прокуратури Рівненської області». Вважає такі дії працівників Прокуратури Рівненської області неправомірними і такими, що грубо порушують його особисті права і свободи гарантовані Конституцією України та міжнародними договорами України.
В подальшому змінив позовні вимоги та просив залучити в якості відповідача першого заступника прокурора Рівненської області Мойсейця В.Г. та визнати неправомірними його дії.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 20 червня 2008 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 було відмовлено.
З цією постановою не погодився ОСОБА_1, який звернувся до суду з апеляційною скаргою та просив суд постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 20 червня 2008 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким повністю задовільнити його позовні вимоги. Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, а також допущено порушення норм матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, учасників судового розгляду, перевіривши і дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що 12 лютого 2007 року Прокуратура Рівненської області звернулась з листом № 11 - 74 вих - 07 до начальника управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації з проханням комісійно провести перевірку обґрунтованості видачі лікарняних листків прокурору відділу прокуратури ОСОБА_1 впродовж 2004-2006 років та проінформувати про законність перебування ОСОБА_1 на лікарняному станом на час звернення і цей лист було підписано першим заступником прокурора Рівненської області В.Г.Мойсеєць. Підставою для написання цього листа була відсутність на роботі та неповідомлення про місце свого перебування прокурора відділу прокуратури ОСОБА_1, який на протязі 2004-2006 років 13 разів знаходився на лікарняному і листки непрацездатності були видані різними лікувальними закладами.
Суд першої інстанції відмовляючи в позові позивачу прийшов до правильного висновку, що як прокуратура згідно ст..ст.8,19,20 Закону України «Про прокуратуру», так і Управління охорони здоров»я Рівненської ОДА згідно покладених на Управління обов'язків контролю за порядком видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян мали право на проведення перевірки підставності видачі лікарняних листків ОСОБА_1.
Також суд першої інстанції прийшов до правильного висновку в тій частині, що інформація щодо обґрунтованості видачі позивачу лікарняних листків не відноситься до переліку конфіденційної інформації про стан здоров'я позивача, оскільки запит було зроблено не про стан здоров'я позивача, а про підставність і обґрунтованість видачі лікарняних листків. Записи про хворобу позивача були вказані в зданих в прокуратуру Рівненської області ним же лікарняних листках і ця інформація була відомою.
Колегія суддів вважає, що позивачем не представлено, а судом першої інстанції не здобуто доказів того, що відповідачі збирали конфіденційну інформацію про стан здоров'я позивача в порушення його конституційних прав.
Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Поскільки оскаржувана постанова Рівненського окружного адміністративного суду від 20 червня 2008 року винесена з додержанням норм матеріального та процесуального права з правильно встановленими обставинами справи, а доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, то оскаржувану постанову слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, п.1 ч. 1 ст. 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 20 червня 2008 року по справі 2-а-2539/08. залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом одного місяця у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Головуючий: В.М. Каралюс
Судді: Д.М. Старунський
Р.М. Шавель