РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі: Головуючого - судді Бершова Г.Є. при секретарі судових засідань - ОСОБА_1 розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу.
Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначила, що вона знаходиться з відповідачем у шлюбі, який був зареєстрований 30 вересня 1978 року Рафаїлівською сільською Радою Антрацитівського району Ворошиловградської області, актовий запис № 27. Від шлюбу подружжя неповнолітніх дітей не має. Причиною розпаду сім’ї стало те, що між подружжям виникали постійні сварки, непорозуміння, що призвело до втрати взаємних почуттів та шлюбних стосунків. Сімейні стосунки припинено з червня 2007 року.
В судове засідання позивач не з’явилась, надавши до суду заяву про слухання справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить прийняти рішення про розірвання шлюбу, після розірвання шлюбу бажає залишити прізвище - ОСОБА_4.
Відповідач в судове засідання не з’явився, причини своєї неявки суду не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлен своєчасно та належним чином.
Перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає можливим ухвалити рішення про часткове задоволення позову.
Судом встановлено, що сторони знаходяться у шлюбі, який був зареєстрований 30 вересня 1978 року Рафаїлівською сільською Радою Антрацитівського району Ворошиловградської області, актовий запис № 27. Від шлюбу подружжя неповнолітніх дітей не має.
Як встановлено в судовому засіданні причиною розпаду сім’ї стало те, що між подружжям виникали постійні сварки, непорозуміння, що призвело до втрати взаємних почуттів та шлюбних стосунків. Сімейні стосунки припинено з червня 2007 року.
Таким чином, приймаючи до уваги положення ст. 112 СК України, про те що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення, суд вважає можливим позов ОСОБА_2 до ОСОБА_4 в частині розірвання шлюбу задовольнити.
В частині позовних вимог ОСОБА_2 щодо покладання витрат пов’язаних з розірванням шлюбу в органах РАГС на відповідача, суд вважає за необхідне відмовити з наступних підстав:
Відповідно до положень Декрету Кабінету міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року N 7-93 із змінами та доповненнями, за реєстрацію органами РАЦС розірвання шлюбу здійснене судом, державне мито не справляється.
Відповідно до ст. 115 Сімейного Кодексу України, документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 112, 114, 115 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, її, бо, 209,212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу та покладанням витрат пов’язаних з розірванням шлюбу в органах РАЦС на відповідача задовольнити частково.
Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстрований 30 вересня 1978 року Рафаїлівською сільською Радою Антрацитівського району Ворошиловградської області, актовий запис № 27- розірвати.
В частині позову про покладанням витрат пов’язаних з розірванням шлюбу в органах РАЦС на відповідача - відмовити.
Прізвище ОСОБА_2 після розірвання шлюбу залишити без змін - ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи
апеляційним судом
Суддя