Львівський апеляційний адміністративний суд
у х в а л а
1 червня 2009 року |
№22а-4883/08/9104 |
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді суддів при секретарі судового засіданняСтарунського Д.М., Каралюса В.М., Заверухи О.Б., Романишин О.Р., |
|
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 січня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 до Закарпатського обласного військового комісаріату про виплату недоотриманої суми пенсії з врахуванням індексу інфляції після проведеного перерахунку за минулий час з моменту виходу їх на пенсію по вислузі років військової служби,
в с т а н о в и л а:
Позивачі 19.01.2007 року звернулися до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області з адміністративним позовом в якому просять зобов'язати Закарпатський ОВК перерахувати їм суму пенсії за минулий час у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення. Стягнути з відповідача на їх користь недонараховану їм пенсію за минулий період.
Постановою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 січня 2007 року позовні вимоги задоволено. Визнано за позивачами право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення. Зобов'язано Закарпатський ОВК перерахувати позивачам суму пенсії за минулий час у врахуванням підвищеного розміру грошового забезпечення.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оскаржило його в апеляційному порядку подавши 22.12.2008 року разом з апеляційною скаргою клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Вимоги за клопотанням обґрунтовує тим, що згідно Постанови КМУ від 02.11.2006 року №1522 та ст..99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з 01.01.2007 року органам ПФУ передано функції по призначенню та виплаті пенсій військовослужбовцям , особам начальницького і рядового складу. Зважаючи на це станом на 30.01.2007 року, тобто на момент винесення оскаржуваної постанови, функції по призначенню та виплаті пенсій позивачам належали органам ПФУ. ГУ ПФУ в Закарпатській області не було залучено для участі у справі як належного відповідача або особи інтереси якої були порушені, відповідно оскаржувана постанова була прийнята без його участі, чим було порушено вимоги ч.2 ст.122 КАС України. Зазначає, що про наявність оскаржуваного рішення головному управлінню стало відомо в грудні 2007 року, тому строк на апеляційне оскарження пропущено з поважних причин.
ОСОБА_10, ОСОБА_5 в судовому засіданні вимоги клопотання не визнають та просять в його задоволенні відмовити.
Інші сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до ч.4 ст.196 КАС України, вважає за можливе розглядати справу за їх відсутності.
Заслухавши суддю-доповідача, позивачів ОСОБА_10, ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи та доводи клопотання, колегія суддів приходить до переконання, що в задоволенні поданого клопотання слід відмовити, а апеляційну скаргу залишити без задоволення з таких підстав.
Сторонни та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обгрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складання в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених ст.186 КАС України, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи на підставі поданого відділом примусового виконання рішень Державної виконавчої служби в Закарпатській області Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області 11 січня 2008 року постановлено ухвалу про заміну сторони виконавчого провадження, а саме Закарпатський ОВК на ГУ ПФУ в Закарпатській області. Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ГУ ПФУ в Закарпатській області оскаржило його в апеляційному порядку подавши 28.01.2008 року разом з апеляційною скаргою клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Колегія суддів, враховуючи вищенаведене, приходить до переконання, що причини пропущення строку на апеляційне оскарження постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 січня 2007 року не є поважними, оскільки подававши 28.01.2008 року апеляційну скаргу на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 11 січня 2008 року про заміну сторони виконавчого провадження ГУ ПФУ в Закарпатській області повинно було бути відомо про наявність такої.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що причини пропущення строку апеляційного оскарження постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 січня 2007 року не є поважними, а тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 102, 186 ч.6, 206 КАС України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
В задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 січня 2007 року у справі №2-а-147/07 відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили, а в разі складання ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя |
Д.М. Старунський |
Судді |
В.М. Каралюс О.Б. Заверуха |