Судове рішення #54005296


Пустомитівський районний суд Львівської області

м. Пустомити, вул. Івана Кандиби, 3, 81100, (03230) 4-11-59


Справа №1-44

2010 рік

ВИРОК

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

03 червня 2010 року

Пустомитівський районний суд Львівської області

В складі: головуючого Нерознак В. Ф.

При секретарі Слабак Л. І.

З участю прокурора Ліховин З. С.

Розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Пустомити справу про обвинувачення

-ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_2, військовозобов’язаного, одруженого, уродження м. Львова, проживаючого в ЛКП «Магістральне» в м. Львові по вулиці Вол. Великого, 5 «а», проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, згідно ст. 89 КК України не судимого, -


-в скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України, суд, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Пустомитівського районного суду Львівської області поступила кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України.

Під час судового розгляду справи прокурор змінив пред’явлене ОСОБА_1 обвинувачення із ст. 309 ч. 2 КК України на ст. 309 ч. 1 КК України.

В суді встановлено, що 17 жовтня 2008 року підсудний ОСОБА_1 в селі Басівка Пустомитівського району Львівської області вчинив злочинне діяння, що виразилося у незаконному придбанні, виготовленні, зберіганні наркотичних засобі: 2,15 грама опію екстракційного, 7,01 грама марихуани, - без мети збуту.

Так, в зазначений день, біля 14 години, працівники міліції в житловому будинку по вулиці Зеленій, 21 в с. Басівка, де проживає підсудний ОСОБА_1, виявили п’ять пластмасових пляшок з рідиною зеленувато-коричневого кольору, яка містить в собі особливо небезпечний наркотичний засіб – концентрат соломи маку (екстракційний опій), маса якого в перерахунку на суху речовину становить 2, 15 грама.

Крім цього працівники міліції в такому будинку виявили подріблену речовину рослинного походження зеленого кольору, яка знаходилася в 4-х паперових згортках та є канабісом (марихуаною)., який відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів і вага якого у висушеному стані становить 7,01 грама.

Екстракційний опій підсудний ОСОБА_1 Т виготовляв із макової соломи, яку відшукував на смітниках, а рослини коноплі назбирував на городах, висушував, дрібнив. Такі наркотичні засоби підсудний вживав сам.

Вина підсудного у вчиненні вищевказаного злочину доведена сукупністю слідуючих доказів.

Так, сам підсудний ОСОБА_1 вину свою визнав повністю і суду пояснив, що він тривалий час був наркотичного залежною особою.

Для цього він, в с. Басівка Пустомитівського району, на смітниках збирав солому маку, робив із неї відвар та вживав як наркотичний засіб. Крім цього на городі він збирав рослини коноплі , висушував їх, дрібнив та, в послідуючому, вживав як наркотик.

Підсудний в суді ствердив, що 17.10.2008 р. працівники міліції, - біля 14 години, - дійсно виявили та вилучили в будинку, де він проживає, - 5 пластикових пляшок, наповнених рідиною, яка містить в собі опій екстракційний, а також 4 паперові згортки з висушеною коноплею (марихуаною).

Про те, що в с. Басівка Пустомитівського району, - за місцем проживання підсудного, - працівники міліції виявили та вилучили п’ять пластикових пляшок, наповнених рідиною зеленувато-коричневого кольору, 4 паперові згортки, заповнені подрібленою речовиною рослинного походження, одноразовий медичний шприц з ангідридом оцтової кислоти, про екстраговану макову солому, - стверджено протоколом огляду місця події від 17.10.2008 року (а. с. 5-6);

З висновку експертизи №3/1578 від 24.11.2008 р. видно, що рідина зеленувато-коричневого кольору, яка знаходиться в 5-ти пластикових пляшках (виявлених у підсудного), містить особливо небезпечний наркотичний засіб – концентрат соломи маку (екстракційний опій), вага якого в перерахунку на суху речовину становить 2,15 грама.

Висновком такої експертизи стверджено, що виявлена у підсудного подріблена речовина рослинного походження (яка знаходиться в 4-х паперових згортках) – є канабісом (марихуаною), який також відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів – і вага якого у висушеному стані становить 7,01 грама (а. с. 65-69);

З висновку спеціальної медичної, наркологічної комісії видно, що підсудний ОСОБА_1 дійсно страждає опійною наркоманією (а. с. 60).

З копії вироку Франківського районного суду м. Львова від 05.10.2004 року видно, що ОСОБА_1 вже був засуджений по ст. 309 ч.2 КК України на 2 роки позбавлення волі (строк відбуття покарання по такому вироку йому рахувався з 26.07.2004 р.). (а. с. 57).

З довідки ІЦ видно, що ОСОБА_1 по такому вироку суду 22.09.2005 р., - на підставі Закону України «Про амністію», - був умовно-достроково звільнений від покарання на невідбутий строк: 10 місяців 7 днів (а. с. 56).

Згідно ч. 3 ст. 90 КК України видно, що якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання.

Таким чином підсудний ОСОБА_1 по вироку Франківського райсуду м. Львова від 05.10.2004 року, - у відповідності до вимог ст. 89 КК України, - дійсно є особою, що не має судимості (судимість погашена).

Поскільки доведено, що підсудний ОСОБА_1 вчинив незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів: 2,15 грама екстракційного опію та 7,01 грама марихуани, без мети збути, - то дії його вірно кваліфіковано по ст. 309 ч. 1 КК України.

Покликання прокурора у постанові про зміну обвинувачення в суді на наявність таких ознак об’єктивної сторони злочину, як: незаконне виробництво, перевезення, пересилання наркотичних засобів, без мети збуту (описова частина постанови), «виробництво» - резолютивна частина постанови, - є невірними, ніякими доказами не підтвердженими, - а тому із обвинувачення підсудньому підлягають виключенню.

За вчинений злочин підсудний підлягає покаранню.

При визначені виду і розміру покарання суд враховує ступінь суспільної небезпеки злочину, особу підсудного.

Підсудний ОСОБА_1 визнав свою вину, розкаявся, позитивно характеризується, має неповнолітню дитину, батьків-пенсіонерів. Ці обставини суд визнає такими, що пом’якшують покарання підсудного та дають підстави прийти до висновку про те, що ОСОБА_1 може бути виправлений без ізоляції його від суспільства, шляхом засудження до штрафу.

Речові докази по справі – повинні бути знищені. (а. с. 72).

З підсудного на користь експертної установи слід стягнути 375 гривень 60 копійок на відшкодування витрат за проведену експертизу наркотичних засобів. (а. с. 64).


Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд

Засудив:

- ОСОБА_1 по ст. 390 ч. 1 КК України на 1700 гривень штрафу в дохід держави.

-Стягнути з засудженого ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВСУ у Львівській області 375 гривень 60 копійок на відшкодування судових витрат за проведену експертизу наркотичних засобів №3/1578 від 24.11.2008 р. (Банк ГУДКУ у Львівській області; р/р : 35221003000808; МФО: 825014; ЄДРПОУ: 25575150);

Речові докази: 4 паперові згортки, в яких знаходиться подріблена висушена рослина в кількості 7,01 грама канабісу (марихуани), п’ять пластикових пляшок, заповнений рідиною зеленувато-коричневого кольору – в яких міститься екстракційний опій, вагою 2,15 грама, медичний шприц із залишками рідини коричневого кольору, медичний шприц з рідиною прозорого кольору, поліетиленовий пакет з подрібленою рослинною масою, металевий бідон, м’ясорубка, лошку, - які знаходяться в камері зберігання речових доказів Пустомитівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області, - знищити. (а. с. 72).

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу, - залишити підписку про невиїзд з місця проживання.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація