Судове рішення #53979020

Справа № 523/18576/14-к

УХВАЛА

24.11.2014



Суворовський районний суд міста ОСОБА_1 в складі:

головуючого – судді Зудіхіна О.В.

суддів – Пепеляшкова О.С., Шкуренкова М.В.

при секретарі – Цимар Є.А.

за участю прокурора прокуратури Суворовського району м. Одеси ОСОБА_1,

обвинувачених – ОСОБА_2, ОСОБА_3В, захисників – ОСОБА_4,ОСОБА_5,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт по кримінальному провадженню по звинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 187 ч. 4, 115 ч. 2 п.п. 4, 9, 12 КК України, -


ВСТАНОВИВ:


До Суворовського районного суду м. Одеси прокуратурою Суворовського району м. Одеси направлений обвинувальний акт по кримінальному провадженню по звинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 187 ч. 4, 115 ч. 2 п.п. 4, 9, 12 КК України, який ухвалою суду призначений до розгляду у підготовчому судовому засіданні.

В ході підготовчого судового засідання від представника органу обвинувачення надійшло клопотання про необхідність вирішення питання стосовно продовження строку тримання обвинувачених під вартою.

Відповідно до ст. 331 ч. 1 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинувачуваного.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне продовжити відносно обвинувачених ОСОБА_2, ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в ОСІ УДПтСУ в Одеській області, за наступними обставинами.

Так, за положеннями ст. 177 КПК України наряду з іншим, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам переховуватися від суду та вчинити інше кримінальне правопорушення.

Відповідно до ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 цього Кодексу, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов’язаний оцінити в сукупності обставини, у тому числі вагомість наявних доказів про вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, вік та стан здоров’я, міцність соціальних зв’язків обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців, наявність постійного місця роботи та репутацію обвинуваченого, його майновий стан та наявність судимостей, дотримання умов попередньо застосованих запобіжних заходів, розмір майнової шкоди та інше.

Згідно ст. 331 ч. 3 КПК України, незалежно від наявності клопотань суд зобов’язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

Як встановлено в судовому засіданні та вбачається з досліджених матеріалів справи, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 обвинувачуються у вчиненні особливо тяжкого злочину, не мають постійного місця роботи.

За положеннями ст. 183 ч. 2 п. 4, 5 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою може бути застосований до раніше судимої особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки, а до раніше не судимої – понад п’ять років.

Приймаючи до уваги викладені обставини та встановлені в судовому засіданні ризики, суд приходить до висновку про те, що жоден із більш м’яких запобіжних заходів до обвинувачуваних ОСОБА_2, ОСОБА_3 не може запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, а тому належить продовжити на час судового розгляду кримінального провадження застосування раніше обраного під час досудового розслідування запобіжного заходу зазначеним особам у вигляді тримання під вартою в ОСІ УДПтСУ в Одеській області строком на два місяці.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 314-316, 369-372 КПК України, суд, -


У Х В А Л И В:


Продовжити на час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 187 ч. 4, 115 ч. 2 п.п. 4, 9, 12 КК України, застосування раніше обраного під час досудового розслідування запобіжного заходу зазначеним особам у вигляді тримання під вартою в ОСІ УДПтСУ в Одеській області, на 2 (два) місяці, тобто до 22.01.2015 року.

Копії ухвали направити для виконання начальникові ОСІ УДПтСУ в Одеській області, а також вручити під розписку для відома прокурору, обвинуваченим, захисникам.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Головуючий суддя:


Суддя:


Суддя:




  • Номер: 11-кп/813/224/20
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 523/18576/14-к
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Зудіхін О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.10.2019
  • Дата етапу: 30.01.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація