Справа № 4с-147/2009р.
УХВАЛА
15 липня 2009 року м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., при секретарі Дема А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сакського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
Встановив:
1. червня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом.
16 червня 2009 року ухвалою судді, у порядку підготовки справи до судового розгляду, позов залишено без руху та запропоновано заявнику усунути такі недоліки: пойменувати позовну заяву як скарга, тобто привести її у відповідність до ст.ст. 383,384 ЦПК України; зазначити точну назву стягувача, його місце проживання; зазначити реквізити виконавчого листа, зміст оскаржуваних дій та норму Закону, яка порушена; викласти обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; сплатити судові витрати; надати копії позовної заяви та копії всіх документів. Строк виконання ухвали закінчувався 29 червня 2009 року.
За заявою ОСОБА_1, ухвалою судді від 2 липня 2009 року, продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви до 7 липня 2009 року.
Недоліки позовної заяви були часткового виконанні, за виключенням приведення її форми до вимог встановлених ст.ст. 383,384 ЦПК України.
Зважаючи на стислі строки розгляду таких скарг, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суддею було прийнято рішення про призначення справи до судового розгляду, з метою надання можливості ОСОБА_1 в судовому засіданні усунути невиправлений недолік.
Однак, 15 липня 2009 року ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, свого представника до суду не направив, заяви про розгляд справи у його відсутності не подав, про поважність причин неявки до суду не повідомив.
Старший державний виконавець відділу державної виконавчої служби Сакського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2, який з’явився у судове засідання, вважав вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими, оскільки останній жодного документу, який би був підставою для відмови у відкритті провадження не надавав.
Зазначені обставини позбавляють суд можливості розглянути вимоги заявника, оскільки вони мають бути належним чином оформлені та мають розглядатися саме як скарга на дії посадових осіб ВДВС.
У відповідності з абз.3 п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у судді першої інстанції», якщо порушення правил статей 119, 120 ЦПК України виявлені при розгляді справи, вони усуваються в ході судового розгляду або настають наслідки, передбачені пунктом 8 частини першої статті 207 ЦПК України.
З наведеного слідує, що за відсутності явки ОСОБА_1 недоліки заяви не можуть бути усунуті, як наслідок заяву має бути залишено без розгляду.
Відповідно до вимог ч.8 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 120, 207, 383, 384 ЦПК України,
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сакського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження залишити без розгляду.
Роз'яснити заявнику його право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя А.М. Смолій