УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„23" січня 2007 р. м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого Мелінишин Г.П.
суддів Бойчука І.В., Павлишиної А.Т.
секретаря Пожар Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1. до УМВС в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та перерахунок пенсії за апеляційною скаргою УМВС в області на постанову Галицького районного суду від 15.11.2006 р.,-
встановила:
Постановою Галицького районного суду від 15.11.2006 р. задоволено позов ОСОБА_1. Визнано неправомірною відмову УМВС в Івано-Франківській області провести позивачу перерахунок пенсії з врахуванням 25% надбавки до призначеної пенсії з ІНФОРМАЦІЯ_1. та зобов"язано його провести такий перерахунок.
На дану постанову УМВС в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу. Зазначає, що рішення суду не відповідає обставинам справи та вимогам закону. Суд не звернув увагу на те, що позивач пропустив строк на звернення до суду з даним позовом, оскільки про порушення свого права міг дізнатися в 2004 p., коли прийнято відповідні зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців".
Крім того, судом не зазначено, в чому конкретно полягають неправомірні дії УМВС і яку конкретно норму закону відповідачем порушено. Також судом не враховано, що згідно ст. 51 вищезазначеного закону не передбачено безумовну обов"язковість проведення доплат.
В зв"язку із цим перерахунок проведено з ІНФОРМАЦІЯ_2., що не суперечить вимогам закону. Тому просив постанову скасувати, ухвалити нову, якою у задоволені позову ОСОБА_1. відмовити.
В засіданні апеляційного суду позивач доводів скарги не визнав, посилаючись на обгрунтованість висновків суду.
Вислухавши доповідача, пояснення ОСОБА_1., перевіривши матеріали справи, колегія суддів підстав для задоволення апеляційної скарги не знаходить.
Задовольняючи позов ОСОБА_1. суд виходив з того, що позивач має право на перахунок пенсії згідно чинного законодавства з ІНФОРМАЦІЯ_1. Оскільки відповідачем проведено йому такий перерахунок з ІНФОРМАЦІЯ_2., суд з цих підстав вважав його дії неправомірними.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" передбачено проведення з ІНФОРМАЦІЯ_1. перерахунку пенсії особам, яким раніше вона призначена відповідно до цього закону, з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення і виплату з ІНФОРМАЦІЯ_1. 50% перерахованої пенсії.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1. є пенсіонером органів внутрішніх справ і з ІНФОРМАЦІЯ_3 йому призначено пенсію за вислугу років. Судом
Справа №22-а-49/2007
Категорія 14/38
2
з"ясовано, що в період проходження служби позивачу було встановлено доплату до грошового забезпечення у розмірі 25 відсотків суми пенсії, яка могла бути йому нарахована. Отримання такої доплати підтверджується довідками (а.с. 48, 12) і дає право на перерахунок пенсії. З такою заявою про перерахунок пенсії позивач звернувся в грудні 2005 р.
Задовольняючи позов ОСОБА_1. суд правильно виходив з положень ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців..." щодо проведення у випадку подачі додаткових документів перерахунку пенсії за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше ніж з дня введення в дію цього закону. А тому обгрунтовано задовольнив позовні вимоги.
Твердження апелянта про пропуск позивачем строку звернення до суду не заслуговує на увагу, оскільки позивач про своє порушене право дізнався в січні 2006 р., до суду звернувся в серпні 2006 p., а отже вказаний строк ним не пропущено.
Колегія судді приходить до висновку, що справа судом першої інстанції розглянута повно і об"єктивно. А рішення постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 198,200,205-206 КАС України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу УМВС України в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду від 15 листопада 2006 р. без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.