копія справа № 3-2514/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2009 року
Суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Завгородній Є.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який мешкає в АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ :
30.05.2009 року близько 22 год. 15 хв. гр-н ОСОБА_1 керував т.з. мопед «Ямаха», рама НОМЕР_1 по а/д Об»їздна міста Кіровограда, 14 км с. Завадівка з явними ознаками алкогольного сп’яніння, від продуття трубки «Контроль тверезості» та проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп’яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР, за що передбачено відповідальність згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В суді гр. ОСОБА_1 вину за скоєне правопорушення спочатку визнав в повному обсязі, потім –відмовився. Пояснив, що він є учасником дорожнього руху, здійснював рух на зазначеному транспортному засобі, відмовився від проходження медичного огляду на визначення свого стану щодо алкогольного сп’яніння в встановленому законом порядку.
Вина гр. ОСОБА_1 у скоєному, підтверджується письмовими поясненнями свідків – ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які були відібрані у них 30.05.2009 року, згідно яких вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Ямаха» з явними ознаками алкогольного сп’яніння. В їх присутності відмовився від продуття трубки «Контроль тверезості» та проходження медичного огляду на стан сп’яніння (а.с. 2, 3).
У відповідності до ст. 14. ЗУ «Про дорожній рух» - учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів.
Доказами, згідно ст. 251 КУпАП, в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, протоколом про вилучення речей і документів.
Оглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, встановлено, що вина гр. ОСОБА_1 у скоєному, окрім письмових пояснень свідків, що містяться в матеріалах справи, доводиться протоколом про адміністративне правопорушення АГ № 167867 від 30.05.2009, в якому містяться пояснення гр. ОСОБА_1 щодо визнання ним вини на момент скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с.1).
Окрім керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, що знижують їх увагу та швидкість реакції, статтею 130 КУпАП, передбачено відповідальність особи, яка керує транспортним засобом за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суддя при призначенні покарання, враховує характер і ступінь тяжкості скоєного проступку, обставини, які обтяжують та пом'якшують відповідальність, особу громадянина, що притягується до адміністративної відповідальності, в зв’язку з чим визнає гр. ОСОБА_1 винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накладає адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу в сумі 2550 грн. – в дохід держави.
Зважаючи на перераховані обставини , керуючись ч. 1 ст.130, ст. 251, 252, 283-284, 289-290 КУпАП , ст. 14 ЗУ "Про дорожній рух"від 30.06.1993, № 3353-XII з змінами та доповненнями, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Гр-на ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2550 грн. – в дохід держави.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу, протест прокурора разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Суддя : підпис Є.В.Завгородній
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровського районного суду
м. Кіровограда Є.В. Завгородній