Справа №2-5398/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2008 року Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
в складі: головуючого судді - Крамаренко А.І.
при секретарі - Корнієнко Н.І.
за участю: представника позивача - Холод О.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ЗАТ "Бердянське підприємство теплових мереж" до ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5, ОСОБА_6 ОСОБА_7 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,
ВСТАНОВИВ:
В липні 2008 року ЗАТ "Бердянське підприємство теплових мереж" звернулось до суду з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання в сумі 2441 грн. 55 коп.
В обгрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачі проживають в АДРЕСА_1 Мають заборгованість по оплаті за послуги з теплопостачання станом на 01.05.2008 року в сумі 2441 грн. 55 коп. Позивач просить стягнути солідарно з відповідачів на користь ЗАТ "Бердянське підприємство теплових мереж" зазначену суму і витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн., на користь держави - держмито, оскільки, відповідно до рішення Бердянської міської ради позивач звільнений від сплати державного мита.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просить позов задовольнити.
Відповідачі, повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явились, причину неявки суду не повідомили. До суду від відповідачів не надходило письмових заперечень на позов та письмових заяв про неможливість розгляду справи у їх відсутність.
Суд розглядає справу заочно , відповідно до Глави 8 Розділу III ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким , що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідачі проживають АДРЕСА_1, мають заборгованість по оплаті послуг з теплопостачання за період з 01.04.2007 року по 01.05.2008 року в сумі 2441 грн. 55 коп.
Відповідно до ст. ст. 67, 64 ЖК України плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Члени сім'ї наймача , які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами та несуть всі обов'язки, що випливають з договору найму. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями , що випливають з зазначеного договору.
Відповідно до ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги " плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно.
Згідно ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживачі зобов'язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до п. 18 Постанови Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року розрахунковим періодом для оплати послуг з централізованого опалення є календарний місяць.
Сума заборгованості відповідачів перед позивачем підтверджується довідкою позивача і складає 2441 грн. 55 коп.
Відповідачами не надано суду доказів щодо невідповідності житлово-комунальних послуг, наданих позивачем, їх мінімальним нормам, передбаченим ст. ст. 12, 13, 14, 15 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
За таких обставин, суд приходить до висновку , що відповідачами не виконані покладені на них законом зобов'язання щодо своєчасного внесення плати за теплопостачання і позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 15, 169, 212 - 215, 224 - 228 ЦПК України, ст. ст. 64, 67 ЖК України, Законом України "Про житлово-комунальні послуги", суд
ВИРІШИВ:
Позов ЗАТ "Бердянське підприємство теплових мереж" задовольнити.
Стягнути солідарно зОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4ОСОБА_5, ОСОБА_6 ОСОБА_7 на користь ЗАТ "Бердянське підприємство теплових мереж" заборгованість станом на 01.05.2008 року в сумі 2441 грн. 55 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн., а всього 2471 грн. 55 коп.
Стягнути солідарно зОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4ОСОБА_5, ОСОБА_6 ОСОБА_7 на користь держави держмито в сумі 51 грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачами до Бердянського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
- Номер: 6/645/163/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-5398/08
- Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
- Суддя: Крамаренко А.І.
- Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2015
- Дата етапу: 17.06.2015