КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-20600|08 р. Головуючий у першій інстанції: Андрієнко В.В.,
Доповідач: Мамчур Я.С.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Мамчура Я.С.,
суддів: Усенка В.Г., Зайцева М.П.,
при секретарі: Медовниці Ю.О.,
розглянувши апеляційну скаргу позивача - Новоград-Волинського міжрайонного прокурора, яка подана в інтересах малолітнього ОСОБА_1 на постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 29 червня 2006 року у справі за позовом В.о. Новоград-Волинського міжрайонного прокурора в інтересах малолітнього ОСОБА_1 до Новоград-Волинської районної ради про визнання нечинними рішення Новоград-Волинської районної ради, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області про визнання нечинним рішення Новоград-Волинської районної ради від 27.04.2005 року про ліквідацію Марушівської ЗОШ І ступеня. Позовні вимоги мотивовані тим, що дане рішення суперечить вимогам ст. 11 Закону України «Про загальну середню освіту» та п. 12 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000р. № 964, оскільки це рішення прийняте без згоди територіальної громади с. Марушівка і порушує права малолітнього ОСОБА_1, якому незручно добиратися до школи
Постановою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 29 червня 2006 року у задоволенні позову - відмовлено.
На вказану постанову позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також невідповідністю висновків суду обставинам справи.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Так, судом першої інстанції встановлено, що Рішенням Брониківської сільської ради від 05 квітня 2005 року було надано згоду на закриття Марушівської ЗОШ І ступеня.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про загальну середню освіту" реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, заснованих на комунальній формі власності, допускається лише за згодою територіальних громад.
Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що представницький орган місцевого самоврядування - це виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
Згідно п. 4 ст. 18 Закону України "Про освіту" потреба в навчальних закладах, заснованих на комунальній власності, визначається місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Порядок створення, реорганізації та ліквідації навчальних закладів встановлюється Кабінетом Міністрів України. Пунктом 12 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад" від 14.06.2000 р. №964 передбачено, що реорганізація та ліквідація загальноосвітнього навчального закладу провадиться засновником (власником) або органом, за рішенням якого його створено, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Новоград-Волинська районна рада набула права власника після передачі з балансу Брониківської сільської ради в спільну комунальну власність територіальних громад району.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 16.02.2005 року учнів у школі немає, школа припинила своє функціонування, тому утримувати і фінансувати Марушівську ЗОШ І ступеня та персонал недоцільно.
Відповідно до ст. 36 Закону України "Про освіту" навчання у середній загальноосвітній школі починається з шести - або семирічного віку. В заяві ОСОБА_2 до міжрайонного прокурора зазначено, що син ОСОБА_1 був записаний у Марушівську ЗОШ, але у зв'язку з тим, що школа була закрита, були змушені перевести його в Брониківську ЗОШ І-ІІ ст.
Так, на час ліквідації Марушівської ЗОШ І ступеня, малолітньому ОСОБА_1, згідно Актового запису про народження №14 від 02.09.1999 року виповнилося 5 років.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що ОСОБА_1 не міг бути зарахований до Марушівської ЗОШ І ст., отже його права не були порушені при ліквідації вищезазначеної школи.
Крім того, відповідно до акту державної технічної комісії по обстеженню технічного стану будівлі Марушівської ЗОШ І ступеня від 30.08.2007 р. було проведено огляд технічного стану приміщення, де було виявлено наступне: балки перекриття, стропильна система та стіни школи прогнили, пошкодженні жучком, мають відхил по вертикалі назовні, загрожуть падінням. Покрівля школи наскрізь протікає. Отже, фактично відсутні умови для нормального функціонування Марушівської ЗОШ І ступеня
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу позивача - Новоград-Волинського міжрайонного прокурора, яка подана в інтересах малолітнього ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 29 червня 2006 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий - суддя: Я.С. Мамчур
Судді: М.П. Зайцев
В.Г. Усенко
Ухвалу складено у повному обсязі 22.06.2009.