Судове рішення #53852223

Справа № 365/41/13- ц

Провадження № 2/365/63/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.03.2013 року           Згурівський районний суд Київської області в складі:

          головуючого судді                               СЕЛЮКОВА О.Г.

          за участю секретаря

          судових засідань                               ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в смт. Згурівка Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на дітей до досягнення ними повноліття,-


В С Т А Н О В И В:

16.01.2013 року позивач звернулась до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що з 1996 по 2008 рік сторони перебували у шлюбі, від якого мають неповнолітніх дітей – доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, діти знаходиться на утриманні та вихованні позивача. ОСОБА_4 визнано дитиною-інвалідом з дитинства у віці до 18 років. Доходів позивача не вистачає на належне матеріальне утримання дітей. Відповідач має не регулярний дохід, угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто, інших дітей у відповідача не має, стягнень по виконавчим документам з нього не проводиться, тому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі – 1500 гривень, щомісяця, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення ними повноліття.


В судове засідання відповідач повторно не з’явився, про час і місце розгляду справи був оповіщений у встановленому порядку, про причини неявки суд не повідомив, направив в судове засідання свого представника.


В судовому засіданні позивач позов підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити, надала пояснення, які повністю відтворюють зміст позовної заяви.


Представник відповідача ОСОБА_6 позов визнав частково, пояснивши, що відповідач є батьком лише ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка проживає на даний час з матір’ю, тому просив відмовити у стягненні аліментів на утримання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. Проти сплати аліментів на іншу дитину не заперечує в розмірі 500 гривень.


Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні в судовому засіданні доказів, наявних у справі, суд приходить до наступного висновку.


Судом встановлено, що сторони розірвали шлюб 02.12.2008 року (а.с. 4 – копія свідоцтва про розірвання шлюбу). Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину – доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 172 в Книзі записів актів громадянського стану про народження відділу реєстрації актів громадянського стану виконкому Довгинцівської районної Ради народних депутатів м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 17.03.1997 року (а.с.8 – копія свідоцтва про народження). ОСОБА_7 та ОСОБА_8 є батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка має право



-2-


на одержання допомоги на дітей-інвалідів з дитинства у віці до 18 років (а.с.7 - копія свідоцтва про народження; а.с.9 – копія заключення ЛЛК). Позивач проживає разом із своїми дітьми ОСОБА_4С, та ОСОБА_5 у АДРЕСА_1 (а.с.10 – довідка). ОСОБА_3 працює в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України на посаді головного спеціаліста та його середньомісячний нарахований дохід з липня по грудень 2012 року склав 4026,10 грн. (а.с.32 - довідка). ОСОБА_5 навчається в 10-а класі середньої школи I-III ступенів № 212 м. Києва, характеризується позитивно, її батько за роки навчання жодного разу не відвідував школу (а.с.50 – характеристика). ОСОБА_2 знаходиться на обліку у Деснянському управлінні праці і соціального захисту населення і одержує державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 з 01.04.1996 по 27.10.2013 року у розмірі 1230,80 грн. (а.с.53 – довідка).


В судовому засіданні позивач та представник відповідача визнали, що сторони перебували у шлюбі з 1996 року по 2008 року та є батьками ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка має задовільний стан здоров’я, позивач не працює, відповідач також має задовільний стан здоров’я, інших утриманців не має, та на підставі ч. 1 ст. 61 ЦПК України ці обставини не підлягають доказуванню.


Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.


Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька.


Згідно з ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

           2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

           3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

           4) інші обставини, що мають істотне значення.


Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.


Згідно з ч.1 ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.


Згідно з ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.


Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку що позов підлягає до задоволення частково,оскільки в судовому засіданні доведено, що батько, який має задовільний стан здоров’я, не маючий інших утриманців, та згідно чинного законодавства зобов'язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, належним чином не виконує зазначеного обов'язку, тому з відповідача на користь позивача підлягають стягненню аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення дитиною повноліття.


В задоволенні решти позовних вимог вбачається за необхідне відмовити, оскільки в судовому засіданні позивачем не було доведено, що відповідач є батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.




-3-


Визначаючи розмір аліментів у частці від заробітку відповідача, суд виходив з того, що він працює та має регулярний дохід.


На підставі ст. 88 ЦПК України вбачається за необхідне стягнути з відповідача в дохід держави судовий у розмірі 57,35 грн. пропорційно до задоволених позовних вимог, оскільки позивача звільнено від сплати судового збору на підставі п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».


На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180, 182, 181, 183, 191 СК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України,-


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на дітей до досягнення ними повноліття задовольнити частково.


Стягнути із ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7, жительки АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на утримання неповнолітньої дитини – доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 (актовий запис № 172 в Книзі записів актів громадянського стану про народження відділу реєстрації актів громадянського стану виконкому Довгинцівської районної Ради народних депутатів м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 17.03.1997 року) у розмірі 1/4 частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи 16.01.2013 року і до досягнення ОСОБА_5 повноліття.


Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави судовий збір у розмірі 57 (п'ятдесят сім) грн. 35 коп.


У задоволенні решти позовних вимог відмовити.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Повне рішення суду складено 07.03.2013 року.



ГОЛОВУЮЧИЙ О.Г. СЕЛЮКОВ




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація