копія
Справа №2-1373/08
№ 2-128/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2009 року Кіровський райсуд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді Шилової Л.М.
при секретарі Масаловій О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, суд
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом, яким просить стягнути з відповідача на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження алімнети у твердій грошовій сумі.
06 лютого 2008 року позивачка подала зміни до позову, згідно яких просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі ј частини з усіх видів його заробітку / доходів /.
В обґрунтування вимог вказала, що відповідач добровільно не надає їй матеріальної допомоги на утримання їхнього сина.
Відповідач позов не визнав, на обґрунтування вказав, що дитина зачата до знайомства та одруження з ОСОБА_1 , тому батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження він не може бути.
Судом встановлені факти.
Відповідач є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження який проживає разом із матір'ю – позивачкою та знаходиться на її утриманні / л.с 3- свідоцтво про народження/.
У судовому засіданні відповідачем визнано той факт, що він не надає позивачці допомогу на утримання сина позивачки, посилаючись на те, що він не являється його батьком.
Згідно ст. 180 СК України відповідач зобов’язаний утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття, проте відповідач від виконання свого батьківського обов’язку ухиляється і матеріальної допомоги на утримання свого сина позивачці не надає.
Згідно ч. 1 ст. 183 СК України суд стягує з відповідача аліменти у розмірі ј частини з усіх видів його заробітку / доходів /, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.
Відповідно до ст.140 Ссімейного Кодексу Уцкраїни та п.14 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року “Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України про розгляд справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів” передбачається, що стягнення за рішенням суду з особи, записаної батьком або матір'ю, аліментів не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про них як батька чи матері із актового запису про народження дитини. Задоволення судом зазначених вимог може бути підставою для перегляду рішення про стягнення аліментів в зв'язку із нововиявленими обставинами.
Вказані факти відповідають правовідносинам сторін, що регулюються сімейним законодавством і дають підстави для повного задоволення позову.
При вирішенні справи суд керується ст. 180- ст.183 СК України, ст. 88, ст. 213 - ст.215, пп. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця селиша Синьогір'я Ягодницього району Магаданської області Росія на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі ј частини з усіх видів його заробітку /доходів/, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи із 21 січня 2008 року і до виповнення повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Стягнути із ОСОБА_2 , в доход держави 51 грн. судового збору та 252 грн. витрат з інформаційно – технічного забе6зпечення розгляду справи.
Рішення в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Кіровський районний суд м. Кіровограда шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя