Справа № 2а-38/09
УХВАЛА
про закриття провадження
у адміністративній справі
06.07.2009 р. м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді: Дзярук М.П.
при секретарі: Родніковій Ю.О.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративний позов ОСОБА_1 до голови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_2 , Територіального управління Державної судової адміністрації в Запорізькій області, Головного Управління Державного казначейства України в Запорізькій області про визнання порушеним права, визнання дій незадовільними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачем, 01.12.2008 року, подано адміністративний позов з наступними позовними вимогами: визнати порушеним право ОСОБА_1 на ознайомлення с судовою справою; визнати організаційні керівництво діяльністю Жовтневого районного суду м. Запоріжжя головою суду ОСОБА_2 . незадовільним; зобов'язати відповідача ОСОБА_2 організувати вивчення посадовими особами Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Інструкції з діловодства; зобов'язати відповідача Територіальне управління Державної судової адміністрації в Запорізькій області здійснити контроль за організацією головою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_2 . вивчення посадовими особами Інструкції з діловодства.
06.07.2009р. до суду надійшла заява від відповідача ОСОБА_2 про слухання справи в його відсутність та закриття провадження по справі на підставі ст. 121, ч.1 п.1 ст. 157 КАС України.
Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, з наступних підстав. Статтею 1 КАС України зазначено, що Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства
Пунктом 1 частини 1 ст. 17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У статті 3 частині 1 пунктом 7 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Саме ці суб'єкти є виразниками державних і суспільних інтересів, носіями публічної влади.
В частині 2 ст.17 КАС України зазначено, що компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно - правові справи : 1) що віднесені до юрисдикції Конституційного суду України; 2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;3) про накладення адміністративних стягнень;4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.
Згідно ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь - які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до Закону України „ Про статус суддів", Закону України „ Про судоустрій України" суддя місцевого суду є носієм судової влади та здійснює правосуддя незалежно від законодавчої та виконавчої влади, здійснює свої повноваження на професійній основі. Всі судді, незалежно від рівня, є посадовими особами судової влади, які відповідно до Конституції України наділені повноваженнями здійснювати правосуддя і виконувати свої обов'язки на професійній особі. Конституцією України встановлено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону (ст. 129), вплив на них у будь-який спосіб забороняється (ст. 126). Однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, визначених законом. Рішення суду, дії або бездіяльність судів під час здійснення правосуддя, підготовки, розгляду справ у судових інстанціях, звернення рішення до виконання тощо можуть оскаржувати ся в апеляційному та касаційному порядку. Оскарження таких дій шляхом подачі скарги до іншого суду першої інстанції є порушенням принципу незалежності суддів і недопущення впливу на них. Суд є органом, що вирішує скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб. Рішення суду оскаржуються в порядку, визначеному ст. 129 Конституції України і законодавством про судочинство.
Крім цього, відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №6 від 12 червня 2009 року »Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів» зазначено , що у розумінні положень частини першої статті 2, пунктів 1, 7 і 9 статті 3, статті 17, частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України суди та судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ.
З огляду на вищенаведене суд вважає, що справа підлягає закриттю, оскільки, справа не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 157, 160, 184-186 КАС України суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до голови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_2 , Територіального управління Державної судової адміністрації в Запорізькій області, Головного Управління Державного казначейства України в Запорізькій області про визнання порушеним права, визнання дій незадовільними та зобов»язання вчинити певні дії закрити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження у 5 денний строк з дня її проголошення та подальшим поданням апеляційної скарги у 10 денний строк з дня подачі заяви про оскарження.
Суддя М.П.Дзярук