Справа № 2-1910/09
Ряд. стат. звіт. – 23
Код суду – 0707
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
04 червня 2009 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області в складі :
головуючого Котубей І.І.
при секретарі Бедринець М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» в особі Мукачівського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію, -
в с т а н о в и в :
ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» в особі Мукачівського РЕМ звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 248,80 грн. та судових витрат по справі.
Позивач свої вимоги мотивує тим, що відповідно до п.20 Правил користування електроенергією для населення споживач повинен сплачувати за спожиту електроенергію не пізніше 10 числа наступного місяця. 21.10.2008 року працівниками енергонагляду Мукачівського РЕМ було проведено перевірку дотримання споживачем ОСОБА_1 правил користування електричною енергією, під час якої виявлено, що у споживача зроблено самовільне підключення до мереж ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго», електроенергія, що споживається, не обліковується і не оплачується, про що складено відповідний акт. Вказаними діями відповідача підприємству завдано збитки на суму 248,80 грн., яку він добровільно не сплачує.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, згідно якої повністю підтримує заявлені позовні вимоги та не заперечує проти винесення заочного рішення по справі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Причину неявки в судове засідання відповідач суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що 21.10.2008 року контролерами Мукачівського РЕМ Пічкар О.І. та Данканич В.Ю. було складено Акт про порушення «Правил користування електричною енергією для населення». Відповідно до даного Акту ОСОБА_1 мешканець АДРЕСА_2 порушив «Правила користування електричною енергією для населення», а саме виявлено самовільне підключення до мереж ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго», електроенергія, що споживається, не обліковується і не оплачується. В результаті вказаних дій відповідачем завдано збитки підприємству на суму 248,80 грн., що підтверджується розрахунком збитків.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10 , 11, 209, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК України, ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, мешканця АДРЕСА_1 на користь ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго», р/р 26033301077000, філія ЗОУ ВАТ «Держощадбанк м.Ужгород», МФО 312356, ЄДРПОУ 00131529, - 248 (двісті сорок вісім) гривень, 80 коп., судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 250 грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Закарпатської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий І.І.Котубей