Судове рішення #5378711

Справа № 2-837/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

21 травня 2009 року                                       Ковельський міськрайонний суд

                                              Волинської області

в складі : головуючого – судді Наваляного А.Д.

                з участю секретаря Федорук Г.Б.

                позивача – ОСОБА_1

                відповідача – ОСОБА_2

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковель цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який розташований по АДРЕСА_1, - в порядку спадкування, після смерті матері – ОСОБА_3. В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що в с. Вербка Ковельського району проживала його мати – ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після смерті матері відкрилась спадщина на все належне останній майно, в тому числі і на житловий будинок, який розташований по АДРЕСА_1. Заповіт матір’ю не укладався, а право на спадщину за законом виникло у позивача та відповідача в справі, як дітей померлої. У встановлений законом строк позивач звернувся до нотаріального органу за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини, однак свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок видано не було через те, що померлою не було оформлено право власності на вказане нерухоме майно. Прохає визнати за позивачем право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який розташований по АДРЕСА_1, - в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_3

    В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю, з підстав, викладених у заяві, прохає його задовольнити, судові витрати по справі прохає віднести за його рахунок.

    Відповідач в судовому засіданні позов визнала, не заперечує проти його задоволення.

    Суд, з аслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини.

З копії свідоцтва про народження слідує, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року, батьками якого є ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

З копії свідоцтва про народження слідує, що ОСОБА_5 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 року, батьками якої є ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

З копії свідоцтва про шлюб слідує, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 уклали шлюб 15.011969 року, який зареєстровано Ковельським райвідділом реєстрації актів громадянського стану, актовий запис № 1. Після укладення шлюбу подружжю присвоєно прізвище "ОСОБА_2".

З довідки, виданої виконкомом Дубівської сільської ради Ковельського району за № 750 від 30.03.2009 року вбачається, що згідно запису погосподарської книги ОСОБА_3 було головою домогосподарства, зареєстрована та проживала до дня смерті в с. Вербка по вул. Незалежності, 59 Ковельського району разом з дочкою ОСОБА_7 та ОСОБА_8

    З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 19.03.2007 року виконкомом Дубівської сільської ради Ковельського району вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

З копії спадкової справи № 588/2007 заведеної після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 слідує, що з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 звернувся ОСОБА_1, інший спадкоємець – ОСОБА_2 подала до нотаріального органу заяву про відмову від спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 в користь ОСОБА_1.

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом, а з аналізу змісту ст. ст.1222, 1241 ЦК України вбачається, що спадкування за законом має місце лише тоді і в тому обсязі, в якому воно не змінено заповітом, крім випадків права на обов’язкову частку у спадщині, незалежно від заповіту.

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Статтею 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач у встановлені законом строки подав до нотаріального органу заяву про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, а тому вважається таким, що прийняв спадщину; інший спадкоємець за законом – відповідач по справі ОСОБА_2 від належної їй частки в спадковому майні відмовилась в користь позивача. Осіб, які мали б право на обов’язкову частку в спадщині не встановлено.

Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності суд приходить до висновку про підставність вимог позивача.

Судові витрати слід віднести за рахунок позивача, - за його клопотанням.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України  ст. ст. 1216, 1217, 1222, 1241, 1268, 1269 ЦК України,-

В И Р І Ш И В :

   

Позов задовольнити повністю.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який розташований по АДРЕСА_1, - в порядку спадкування, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.

      Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Головуючий:                                                        А.Д. Наваляний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація