Судове рішення #53727781

Справа № 591/264/16-к

Провадження № 1-кс/591/502/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2016 року м. Суми

Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми Янголь Є.В., за участю секретаряМолошної І.С., слідчого Приходченко С.В., розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Сумській області капітан поліції Приходченко Сергій Володимирович про тимчасовий доступ до документів,

в с т а н о в и в:

Слідчий СУ ГУНП в Сумській області капітан поліції Приходченко Сергій Володимирович звернулася до суду із клопотанням, погодженим з прокурором, про надання у кримінальному провадженні за № 12016200000000013 від 19.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, тимчасового доступу з правом їх вилучення до документів, які містять банківську таємницю та перебувають у володінні ПАТ КБ «Хрещатик» та містять інформацію про рух коштів за період з 2012 по 2015 роки на банківському рахунку ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» №26008001097579.

Клопотання слідчий мотивує тим, що ним проводиться досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні. Для належного виконання вимог ст. ст. 9, 25, 91 КПК України щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, встановлення події кримінального правопорушення та винної особи, слідчий просить надати тимчасовий доступ до зазначених вище документів.

Відповідно до ч.1 ст.107 КПК України, оскільки слідчим не заявлено клопотань про фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів, суд вирішив провести судове засідання без фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.

Розглянувши клопотання слідчого, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що слідчим проводиться досудове розслідування кримінального провадження за за № 12016200000000013 від 19.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.

Зазначені у клопотанні документи, які перебувають у володінні ПАТ КБ «Хрещатик» самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження.

Зазначені відомості відповідно до положень ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» становлять банківську таємницю, тобто віднесені до охоронюваної законом таємниці згідно п.5 ст.162 КПК України. Відомості, що містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні, а отримати їх в інший спосіб, аніж шляхом тимчасового доступу як заходу забезпечення кримінального провадження, неможливо.

Досягнення мети отримання доступу до зазначених у клопотанні документів обумовлює необхідність вилучення їх оригіналів.

Тому клопотання в частині надання слідчим доступу до вказаних документів з можливістю вилучення підлягає задоволенню за період з 2013 по 2015 роки.

В частині надання інформації про рух коштів за 2012 рік клопотання задоволенню не підлягає, оскільки слідчим не доведено, що надання інформації за вказаний період має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 131-132, 159-163 КПК України,п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №12016200000000013 слідчому СУ ГУНП в Сумській області Приходченку Сергію Володимировичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Сумській області Ліфіренку Ігорю Михайловичу, слідчому СУ ГУНП в Сумській області Лавренку Сергію Олеговичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Сумській області Лимаренку Олександру Володимировичу, слідчому СУ ГУНП в Сумській області Науменку Олександру Юрійовичу до оригіналів документів як у паперовому та і в електронному вигляді, що перебувають у володінні ПАТ КБ «Хрещатик», розташованому за адресою: м. Суми вул. Іллінська, 3, а також у відділеннях (філіях) зазначеного банку у м.Суми, які містять інформацію про рух коштів за період з 2013 по 2015 роки на банківському рахунку про рух коштів за період з 2012 по 2015 роки на банківському рахунку ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» №26008001097579.

В іншшій частині відмовити а необгрунтованістю.

Встановити строк дії ухвали в 30 днів з дня її постановлення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СУ ГУНП України в Сумській області Приходченко С.В.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Є.В. Янголь


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація