Судове рішення #53713309

          




Справа №2а-7509/11р.

У Х В А Л А

27 жовтня 2011 року                                                                        місто Маріуполь

Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області в складі головуючого судді Бишов М.В., розглянувши матеріали справи адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі міста Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними, перерахування та стягнення недоотриманої пенсії,


В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання дій Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі міста Маріуполя щодо перерахунку її пенсії протиправними та зобов’язання відповідача провести перерахунок її пенсії в 2010 році (з квітня 2010 року) за наслідками її трудової діяльності відповідно до п.4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Позивачка в позові також заявила про поновлення строку для звернення до суду, обґрунтування причин пропуску вказує на те, що вона не є фахівцем в галузі права, крім того їй не було відомо про те, що підвищення до пенсії їй виплачується не в повному обсязі, оскільки вона не отримувала від відповідача рішення про перерахунок пенсії не у тих розмірах, які встановлені законом. Одразу після того, як вона дізналась про порушення свого права, вона звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Маріуполя із заявою, в якій просила усунути порушення своїх прав.

Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 2 цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Крім того, чинними положеннями частини першої статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Частиною 2 ст. 107 КАС України встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження. Згідно з ч.5 ст.107 КАС України про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.

Позивачка про порушення свого права, якщо вона вважала його порушеним, повинна була дізнатися при виплаті їй пенсії. З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивачка звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у квітні 2010 року, тому при порушення свого права на отримання підвищення до пенсії повинна була дізнатися відразу при отриманні підвищення в неналежному розмірі.

У відповідності до ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Тобто всі нормативні акти оприлюднюються та є загальнодоступними.

Таким чином юридична необізнаність позивачки не може бути визнана поважною причиною для поновлення їй строку звернення до суду. Закони, інші нормативно-правові акти, судові рішення є доступними для ознайомлення всіма громадянами, і можливість обізнаності людини про те чи інше положення законодавства залежить від бажання такої людини.

Звернення позивачки до відповідача із заявою з питання проведення перерахунку пенсії за минулий час не є передбаченою законом можливістю досудового порядку вирішення спору в розумінні частини четвертої статті 99 КАС України.

Обставини, які б робили неможливим вчасне звернення позивачки до суду з цим позовом, за матеріалами справи відсутні. Будь-яких інших підстав для поновлення строку звернення до суду позивачем не наведено та не доведено.

В даному випадку, з урахуванням приписів частини 2 статті 5 КАС України, відповідно до якої провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, позивачка пропустила строк звернення до суду без поважних причин. Тому суд не знаходить підстав для поновлення пропущеного строку звернення до суду.

Враховуючи вищевикладене позовну заяву необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст.99, 100, 107 КАС України, суддя, -


У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя про визнання дій неправомірними, перерахунок пенсії залишити без розгляду.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом 5 днів з дня отримання її копії до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Жовтневий районний суд м. Маріуполя з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.



Суддя                               


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація