Судове рішення #5370642

                                                                                                  Справа №2-133/2009

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

27 травня 2009 року  Стрийський міськрайонний суд Львівської області

в складі : головуючого-судді                 Микитчина І.М.

                  при секретарі                          Стельмах З.В.

                  з участю адвокатів                 ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Стрию справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про виселення тимчасового жильця,

ВСТАНОВИВ :

         Позивачка просить виселити відповідача з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення, мотивуючи тим, що вона та треті особи ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 є співвласниками спірної квартири. Восени 2004 року в цю квартиру за їх дозволом вселився відповідач, який є її зятем, з умовою проживання протягом кількох місяців до того часу, поки він разом зі своєю дружиною ОСОБА_7 не знайде інше житло. Відповідач у спірній квартирі не зареєстрований, комунальні послуги не сплачує, а забезпечений житлом у своїх батьків у с. Лисовичі Стрийського району, де і зареєстрований. У неї склалися неприязні відносини з відповідачем, який ображає її, принижує її честь та гідність, що унеможливлює спільне проживання разом з ним, з приводу чого вона неодноразово зверталася в Стрийське МВ зі скаргою на неправомірні дії відповідача.

         Позивачка ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, покликаючись на викладені в позовній заяві обставини.

         Відповідач ОСОБА_4 позов заперечив, пояснив, що він дійсно проживає без реєстрації у спірній квартирі разом з дружиною ОСОБА_7 та двома дітьми, куди вселився за згодою всіх співвласників цієї квартири. Іншого житла він не має, за місцем його реєстрації в с. Лисовичі Стрийського району проживають його батьки. Не заперечує, що з позивачкою в нього дійсно склалися неприязні відносини через постійне втручання позивачки в його особисте життя.

         Третя особа із самостійними вимогами ОСОБА_6 позов підтримала, пояснила, що дійсно відповідач після одруження з її сестрою у 2004 році вселявся у спірну квартиру на кілька місяців за їхньою згодою з умовою, що знайде інше житло. Відповідач перебуває з її матір’ю ОСОБА_3 в неприязних стосунках, ображає та принижує її. З вини відповідача склалися вкрай напружені відносини в сім’ї, у зв’язку з чим вона не може прийти в квартиру, щоб провідати матір.

         Третя  особа  ОСОБА_5 позов підтримав, пояснив, що його зять ОСОБА_4 з позивачкою перебуває в неприязних відносинах, між ними часто виникають сварки. Після одруження з дочкою ОСОБА_8 відповідач вселився в їхню квартиру тимчасово з умовою, що згодом знайде інше житло. Комунальні послуги відповідач не сплачує.

         Третя особа ОСОБА_7 позов заперечила, пояснила, що після реєстрації шлюбу відповідач вселився в квартиру за згодою всіх власників без зазначення терміну його проживання. До березня 2008 року вона сплачувала половину вартості комунальних послуг. Вину в постійних сварках між матір’ю ОСОБА_3 та її чоловіком ОСОБА_4 покладає на матір та сестру ОСОБА_6, яка хоче позбавити її частки у спірній квартирі. Сама вона згідна на продаж квартири з метою отримати вартість своєї частки в ній.

         Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, третіх осіб, свідка, суд вважає, що позов слід задовольнити.

         В судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_2 на праві спільної часткової власності в рівних долях належить  ОСОБА_5,  ОСОБА_3, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, що стверджується свідоцтвом про право власності від 20.11.1996 року.

         Згідно з довідкою КП ’’Мрія’’ № 1742 від 24.04.2008 року в спірній квартирі зареєстровані ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_7 та двоє малолітніх дітей ОСОБА_11 та ОСОБА_12

         Відповідно до ст. 98 ЖК України наймач жилого приміщення та члени його сім’ї, які проживають разом з ним, можуть за взаємною згодою дозволити тимчасове проживання в жилому приміщенні, що є в їх користуванні, інших осіб без стягнення плати за користування приміщенням (тимчасових жильців). Тимчасові жильці на вимогу наймача або членів сім’ї, які проживають разом з ним, зобов’язані негайно звільнити приміщення, а в разі відмовлення – підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.        

         Таким чином, суд вважає, що відповідач, будучи вселений у спірну квартиру за згодою її власників, набув статусу тимчасового жильця.

         З наявної в матеріалах справи відповіді Стрийського МВ ГУМВСУ у Львівській області на ім’я ОСОБА_4 № 1478 від 24.03.2009 року вбачається, що відносно нього проводилася перевірка та відмовлено в порушенні кримінальної справи за ст., ст. 129, 296 КК України на підставі ст. 6 п. 2 КПК України, що, на думку суду, підтверджує факт неприязних відносин, що склалися між сторонами.

         Свідок ОСОБА_13 у судовому засіданні показав, що він як дільничний  міліціонер  неодноразово проводив перевірки за скаргами ОСОБА_3 на свого зятя ОСОБА_4, оскільки між ними склалися неприязні відносини та виникали сварки на побутовому грунті.

         Відповідно до ст. 116 ЖК України якщо наймач, члени його сім’ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі, а заходи запобігання і громадського впливу виявилися безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб проводиться без надання  іншого жилого приміщення.

         Оскільки позивачка є співвласницею спірної квартири, а відповідач не зареєстрований у ній, а зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, в судовому засіданні доведеним є факт перебування сторін у неприязних відносинах між собою, чого вони самі не заперечили в судовому засіданні та ствердили треті особи та свідок, що робить неможливим спільне проживання для них в одній квартирі, а тому суд вважає, що відповідача слід виселити з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

         Керуючись ст., ст. 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, ст., ст. 98, 116, 157 Житлового кодексу України, суд

ВИРІШИВ :

         Позов задовольнити.

         Виселити ОСОБА_4 з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

         Стягнути з ОСОБА_4 в користь ОСОБА_3 516 грн. судових витрат.

         Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

             

                                  Суддя                                          І.М.Микитчин    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація