Судове рішення #5365489

Справа № 2-1972/09

Категория 36

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                         (повний текст)

11 червня 2009 року Ленінський районний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді – Проценко О.І.

при секретарі –Володіні Ю.В.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Фонду комунального майна СМР про визнання права власності на майно у порядку спадкування,

 

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Фонду комунального майна СМР, з вимогами  про визнання право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 та на господарські споруди, що до нього відносяться: літ. „А” загальною площею 45,8 кв. м., літ. „Б” літня кухня, площ. 61, 83 кв.м., літ. „В” котельна площ. 4 кв.м., літ. „Г” уборна 1 кв.м., огорожа- у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є спадкоємцем першої черги після смерті свого чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1., якому  Рішенням Виконкому СМР від 09.11.1960 р. у безстрокове користування було надано земельну ділянку, розташовану у домоволодіння АДРЕСА_1, 11.11.1960 р.  ним отримано дозвіл на проведення будівельних робіт, у зв’язку з чим у 1963 р. було завершено будівництво домоволодіння 3 по зазначеній вище адресі, крім того Розпорядженням ЛРДА м. Севастополя від 24.10.1997 р. у власність ОСОБА_2 передано земельну ділянку, яка відноситься до збудованого ним домоволодіння,  після смерті свого чоловіка, позивач звернулася до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини, але у видачі свідоцтва про право на спадщину ї було відмовлено,  у зв’язку з тим, що право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 та господарські споруди не було зареєстровано в БТІ м. Севастополя при житті ОСОБА_2 .

В судовому засіданні позивач та її представник заявлені вимоги підтримали, просили їх задовольнити з підстав, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про дату час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність,  а тому суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність, що відповідає вимогам ст. 169 ЦПК України.

Суд, вислухав пояснення позивача та її представника, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що на підставі договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва  будинку  від 09.11.1963р., укладеного на підставі Рішення Виконкому СРМ від 03.09.1960 р., ОСОБА_2 у безстрокове користування виділено земельну ділянку по АДРЕСА_1. Також, 09.11.1963 р. Інспекцією ДАБК м. Севастополя, йому надано дозвіл на проведення будівельних робіт.

Як встановлено у суді, у 1963 р. ОСОБА_2 було закінчено будівництво домоволодіння  на наданій йому земельній ділянці, якому було присвоєно адресу: домоволодіння АДРЕСА_1.

Відповідно до Розпорядженням ЛРДА м. Севастополя від 24.10.1997 р., у власність ОСОБА_2 передано земельну ділянку, яка відноситься до збудованого ним домоволодіння.

Відповідно до ч 2,3  ст. 331 ЦК України, яка відповідає вимогам ЦК України у редакції 1963 р., право власності на  новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди, тощо), виникає з момент завершення будівництва (створення майна).

За таких обставин, суд вважає, що в ОСОБА_2 виникло право власності на  домоволодіння АДРЕСА_1, яке відповідно до технічного паспорту БТІ складається з наступних будівель: літ. „А” загальною площею 45,8 кв. м., літ. „Б” літня кухня, площ. 61, 83 кв.м., літ. „В” котельна площ. 4 кв.м., літ. „Г” уборна 1 кв.м., огорожа.

Згідно копії свідоцтва про смерть, яке мається в матеріалах справи, ІНФОРМАЦІЯ_1., ОСОБА_2 помер.

У відповідності до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 р.),  особа, яка вступила до володіння та управління спадковим майном вважається такою, що прийняття спадщину, зазначене положення також узгоджується із вимогами ст. 1268 ЦК України (в редакції 2003 р.) спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для відмови у видачі позивачці свідоцтва про право власності на спадщину, при її зверненні до нотаріальної контори, стала відсутність реєстрації права власності на спірне домоволодіння у БТІ м. Севастополя.

Враховуючи, що в судовому засіданні був встановлений факт виникнення права власності ОСОБА_2 на домоволодіння АДРЕСА_1, а також факт прийняття спадщини за ним позивачкою, суд вважає  позовні вимоги є обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

На підставі   ст.ст.268,1280,1261, 1268 ЦК Украины, 549 ЦК України (в редакції 1963 р.), , керуючись ст.ст. 10,11,60,61, 209,212,214-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

       Позов задовольнити .

Визнати за ОСОБА_1 право власності домоволодіння АДРЕСА_1 та господарські споруди, що до нього відносяться: літ. „А” загальною площею 45,8 кв. м., літ. „Б” літня кухня, площ. 61, 83 кв.м., літ. „В” котельна площ. 4 кв.м., літ. „Г” уборна 1 кв.м., огорожа,- у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду може бути оскаржено. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення в місцевий Ленінський районний суд м.Севастополя. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Ленінського районного суду м. Севастополя.

Суддя  - підпис

З оригіналом згідно:

               Рішення набрало чинності 22.06.2009р

Суддя Ленінського райсуду

    м. Севастополя                                  О.І. Проценко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація