Справа № 2-181/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2009 року
Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Буячок Л.І.
при секретарі Майхрук Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ланівці справу за позовом
ОСОБА_1 до Якимівської сільської ради Лановецького району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Якимівської сільської ради Лановецького району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, посилаючись на те, що у шестимісячний строк не подав заяву про прийняття спадщини, залишеної спадкодавцем ОСОБА_2, яка померла 19.10.2004 року.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю і просить визнати пропуск строку для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки він не знав про вимоги і зміни в законодавстві щодо прийняття спадщини, а також протягом тривалого часу перебував на лікуванні, тому і не зміг вчасно оформити спадщину.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, однак направив до суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності , позовні вимоги визнає повністю і згідний, щоб визначити додатковий строк для прийняття спадщини позивачем.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача , вважає, що заява підставна і підлягає до задоволення з врахуванням слідуючого .
ОСОБА_2 постійно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1 і померла 19.10.2004 року, у віці 84 роки .
Згідно заповіту від 09 лютого 1999 року, посвідченого секретарем виконкому Якимівської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, померла ОСОБА_2 все своє майно заповіла ОСОБА_1 .
Інших спадкоємців, а також осіб , які б мали обов’язкову долю в майні спадкодавця , немає .
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина, яка складається із житлового будинку з надвірними будівлями, що належав померлій на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок з надвірними будівлями від 18.12.2003 року, земельної ділянки, що належала померлій на підставі державного акта серії ТР №007369 від 13 вересня 2004 року, майнового паю та іншого майна, що належали померлій .
Позивач у шестимісячний строк не звернувся із заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини, що стало перешкодою успадкувати майно за заповітом.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Проаналізувавши докази, представлені позивачем і ті , що здобуті в судовому засіданні, суд вважає , що в даному конкретному випадку слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини спадкоємцем ОСОБА_1, визнавши
- 2 -
причини пропуску шестимісячного терміну поважними.
Керуючись ст. 1272 ЦК України , ст. ст. 10, 60, 212, 213-215 ЦПК України , суд-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити .
Визначити додатковий строк ОСОБА_1 на два місяці після вступу рішення в законну силу для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, визнавши причину пропущеного строку поважною .
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів та апеляційної скарги протягом 20 днів.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя