Судове рішення #535345
Справа 2-167/2007 p

Справа 2-167/2007 p.

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ У КРАЇН И

22 січня 2007 року               Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького при секретарі А.А.Сегеді,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на 1/4 частину житлової квартири, -

встановив:

У грудні 2006 року ОСОБА_1 звернувся в суд з даним позовом, вказуючи на те, що відповідно до ордера НОМЕР_1 йому та членам його сім'ї була надана у користування квартира АДРЕСА_1. На даний час він бажає стати співвласником спірної квартири, однак відповідачі перешкоджають йому у приватизації квартири.

У судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав повністю, вимагав визнати за ним право власності на 1/4 частини житлової квартири АДРЕСА_1.

Відповідач ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 вимоги позову не визнала, пояснила, що відповідно до ордера НОМЕР_1 їх сім'я отримала в користування квартиру АДРЕСА_1. У грудні 2004 року шлюб між нею і позивачем був розірваний. З травня 2004 року позивач у спірній квартирі не проживав. Рішенням Гайсинського районного суду від 22.08.2005 року ОСОБА_1 визнаний таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1. Рішенням виконкому Гайсинської міської ради НОМЕР_2 спірну квартиру було передано відповідачам у власність. 06.04.2006 року відповідачам видано свідоцтво про право спільної часткової власності на спірну квартиру.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутність, вимоги позову не визнає.

З'ясувавши позицію сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких міркувань.

Судом встановлено, що відповідно до ордера НОМЕР_1 позивачу , та членам його сім'ї (відповідачам у справі) надана у користування квартира АДРЕСА_1 (а.с.7).

Рішенням Гайсинського районного суду від 22.08.2005 року позивача визнано таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1(а.с.15).

Рішенням виконкому Гайсинської міської ради НОМЕР_2 спірну квартиру було передано відповідачам у власність (а.с.18). 06.04.2006 року відповідачам видано свідоцтво про право спільної часткової власності на спірну квартиру (а.с.19).

Відповідно до ч.4 ст.5 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду", п.5 Положення „Про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян" № 56 від 15.09.1992 року право на приватизацію квартир державного житлового фонду одержують громадяни України, які постійно проживають у цих квартирах або за якими зберігається право на житло.

 

Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом; право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

За змістом ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Оскільки ОСОБА_1 не являється власником квартири АДРЕСА_1, власниками спірної квартири являються ОСОБА_2, ОСОБА_1 і ОСОБА_3, які набули право власності на законних підставах, незаконність набуття права власності відповідачами не встановлена судом, то в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_1 і ОСОБА_3 необхідно відмовити через безпідставність вимог.

Враховуючи те, що питання про розподіл судових витрат не порушувалося, то їх необхідно залишити за сторонами.

Керуючись ст.10, 11, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -

вирішив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на 1/4 частину житлової квартири відмовити через безпідставність вимог.

Судові витрати залишити за сторонами.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація