Судове рішення #5352010

                                                                                                    Справа № 2- 256/09р.

   

   

                         

                                                                                                                         

                                                   

                                                        З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

                                                       І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

24 березня   2009 року    Суворовський районний суд м.Одеси у складі

головуючого  - судді                                                                                              Галій С.С.

при секретарі -                                                                                                        Жековій О.І.,          

розглянувши у відкритому судовому засіданні  у місті Одесі цивільну справу за позовом Відкритого Акціонерного Товариства Національної акціонерної страхової компанії «Оранта»  до   ОСОБА_1  про стягнення суми страхового відшкодування в порядку регресу, -

 

ВСТАНОВИВ:

        Позивач ВАТ НАСК «Оранта» звернулися до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми страхового відшкодування в порядку регресу у сумі 16 873 гривні 73 копійки.

        Обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що  15.06.2007 року по вул.Середньофонтанська у м.Одесі трапилась дорожня транспортна пригода, в результаті якої скоїлось зіткнення між автомобілями   «CHERY –AMYLET», державний номер НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2 та автомобілем «Мерседес» державний номер  НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1 Винним у вчиненні ДТП визнаний водій ОСОБА_1, що підтверджується Постановою Суворовського районного суду м.Одеси від 27.06.2007р. Відповідно до висновку про авто товарознавчу дослідження спеціаліста-товарознавця від 16.06.2007 року під №354, матеріальна шкода заподіяна власнику автомобіля  «CHERY –AMYLET», державний номер НОМЕР_1 становила  16 873 гривні 73 копійки. Вищевказаний автомобіль був застрахований в Одеській обласні дирекції ВАТ НАСК «Оранта»  відповідно  до договору страхування від 16 квітня 2007 року за № 2007/17/038. Власнику автомобіля було сплачене страхове відшкодування у розмірі 16 873 гривні 73 копійки.

 У судове засідання відповідач не з’явився  про час і місце слухання справи був  повідомлений належним чином, про поважність причин неявки суду не повідомив.

         У зв’язку з викладеним зі згоди позивача  в судовому засіданні,  суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача, так як у справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін по справі. Тому, при таких обставинах, суд  ухвалює рішення при заочному  розгляді справи, що відповідає  положенням ст.224 ЦПК України.

         Заслухавши пояснення позивача, дослідивши надані суду докази, суд приходить до  висновку про те, що позов є обґрунтованим, доказаним та підлягає  задоволенню з таких підстав.    

         Судом встановлено, що 15.06.2007 року по вул.Середньофонтанська у м.Одесі трапилась дорожня транспортна пригода, в результаті якої скоїлось зіткнення між автомобілями   «CHERY –AMYLET», державний номер НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2 та автомобілем «Мерседес» державний номер  НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1

        Винним у вчиненні ДТП визнаний водій ОСОБА_1, що підтверджується Постановою Суворовського районного суду м.Одеси від 27.06.2007р.

        Відповідно до висновку про авто товарознавчу дослідження спеціаліста-товарознавця від 16.06.2007 року під №354, матеріальна шкода заподіяна власнику автомобіля  «CHERY –AMYLET», державний номер НОМЕР_1 становила  16 873 гривні 73 копійки. Вищевказаний автомобіль був застрахований в Одеській обласні дирекції ВАТ НАСК «Оранта»  відповідно  до договору страхування від 16 квітня 2007 року за № 2007/17/038.

        Власнику автомобіля було сплачене страхове відшкодування у розмірі 16 873 гривні 73 копійки.

        Статтею  1166 ЦК України встановлено, що майнова шкода,  завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю  особистим  немайновим правам фізичної або юридичної особи,  а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка   завдала   шкоди,   звільняється   від   її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

         Частиною 2 ст. 1187 ЦК України, передбачено, що   шкода, завдана джерелом    підвищеної  небезпеки, відшкодовується  особою,  яка  на  відповідній  правовій  підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє   транспортним   засобом,   механізмом, іншим  об'єктом, використання,  зберігання або утримання  якого  створює  підвищену небезпеку.

         У зв'язку з тим, що відповідач не довів обставини, які підтверджують відсутність його вини в здійсненні дорожньо-транспортної події, позовні вимоги про відшкодування матеріального  збитку підлягають задоволенню в повному обсязі.  

         Відповідно до ст. 993 ЦК України, та ст. 27 Закону України „Про страхування” від 07.03.2006р.  встановлено, що до страховика,  який  виплатив  страхове   відшкодування   за договором   майнового   страхування,   в  межах  фактичних  затрат переходить право вимоги,  яке страхувальник  або  інша  особа,  що одержала страхове відшкодування,  має до особи,  відповідальної за заподіяний збиток.

       На підставі викладеного, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню 16 873 гривні 73 копійок, а також державне мито у розмірі 169 гривень, та витрати за інформаційно-технічне забезпечення цивільного процесу у розмірі  30 гривень.

       На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 10, 11, 60,64, 88,209, 212-215,224-226 ЦПК України, ст.ст. 993, 1166,1187,1191 ЦК України, суд, -  

ВИРІШИВ:

          Позовні вимоги Відкритого Акціонерного Товариства Національної акціонерної страхової компанії «Оранта»  -  задовольнити.

          Стягнути з ОСОБА_1  на  користь Відкритого Акціонерного Товариства Національної акціонерної страхової компанії «Оранта»  суму матеріальної шкоди у розмірі 16 873 гривні 73 копійки, а також державне мито у розмірі 169 гривень, та витрати за інформаційно-технічне забезпечення цивільного процесу у розмірі  30 гривень.

           Копію заочного рішення направити відповідачу.

           Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом 10  днів з дня отримання його копії.

           Заяву про апеляційне оскарження рішення  може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження рішення, але апеляційна скарга не буде подана у двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:                                                                                       Галій С.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація