Судове рішення #5351069
Справа №01-417\08

Справа №01-417\08             

Категорія: ч.1 ст.321 КК України

Головуючий в суді першої інстанції Саламон О.Б.

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" травня 2008 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

ГОЛОВУЮЧОГО СУДДІ            САЛАМОН О.Б.

при секретарі                                 журко г.м.

з участю прокурора                       бондара м.в.

захисника                                       адвоката ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу за обвинуваченням

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з вищою освітою, який перебуває у цивільному шлюбі, на утриманні має малолітню дитину 2005 року народження, офіційно не працює, проживає по АДРЕСА_1 (зареєстрований по АДРЕСА_2), не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 321 КК України, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Підсудний ОСОБА_1незаконно придбав, зберігав з метою збуту та збув отруйний лікарський засіб „трамадол" за таких обставин.

03 грудня 2007 року близько 10:00 год. ОСОБА_1., перебуваючи біля буд. № 9\22 по вул. Лисківській у м. Києві з метою подальшого збуту у невстановленої слідством особи за 375 грн. незаконно придбав 265 капсул отруйного лікарського засобу - „трамадол", який став зберігати за місцем свого проживання у АДРЕСА_1.

Цього ж дня близько 11:00 год. біля АДРЕСА_1 ОСОБА_1незаконно збув ОСОБА_3. за 35 грн. 15 капсул отруйного лікарського засобу „трамадол".

Цього ж дня ОСОБА_1., маючи при собі 250 капсул „трамадолу", близько 16:20 год. продовжуючи свої злочинні дії, попередньо домовишись з наглядно знайомим ОСОБА_4 про збут останньому „трамадола" по ціні 25 грн. за 10 капсул отруйного лікарського засобу, вийшов з АДРЕСА_1, де близько 16:30 год. його було затримано працівниками міліції, які при поверхневому огляді виявили та вилучили 250 капсул отруйного лікарського засобу - „трамадол".

Згідно з висновками судово - хімічних експертиз № 2796 х та № 2697 від 17 січня 2008 року, подані на дослідження капсули містять фармпрепарат трамадол (синонім трамал, трамалгін), що є отруйним лікарським засобом. Загальна маса трамадолу у поданих капсулах 0, 75 г та 12,50 г.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1винним себе в інкримінованому злочині визнав повністю, щиро кається, підтвердив факт придбання, зберігання з метою збуту та збут отруйного лікарського засобу „трамадол", при цьому пояснив, що дійсно у вказаний вище час, у вказаному місці, за вказаних обставин, попередньо домовившись в телефонному режимі з хлопцем на ім."я „ОСОБА_3", придбав у останнього за 265 капсул „трамадолу" за 375 грн. для подальшого збуту у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, після чого, зберігаючи при у квартирі за місцем свого проживання, продав наглядно знайомому „ОСОБА_5" 15 капсул трамадолу, а потім, попередньо домовившись з „ОСОБА_4", намагався продати ще 10 капсул, однак його затримали працівники міліції, які під час поверхневого огляду виявили та вилучили 250 капсул „трамадолу". Просить суд дати йому шанс на виправлення.

Показання підсудногоОСОБА_1 відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.

В судовому засіданні на обговорення поставлено питання про недоцільність дослідження інших доказів у справі, а саме: показань свідків, всіх матеріалів справи, оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються та відсутні сумніви стосовно добровільності та істинності позицій підсудного.

Суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння цих обставин, роз'яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.

Таким чином суд приходить до висновку про доведеність винності ОСОБА_1у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.321 КК України, яка повністю підтверджується та доведена наявністю об'єктивних та допустимих зібраних у кримінальній справі доказів, дослідження яких відповідно до ст. 299, 301 КПК України за згодою учасників процесу судом визнано недоцільним.

Виходячи з наведеного, винністьОСОБА_1 у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту та збут отруйного лікарського засобу, доведена. Судом кваліфікуються діїОСОБА_1 за ч.1 ст. 309 КК України.

Призначаючи ОСОБА_1. покарання, суд відповідно до ст. 65 КК України врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину - злочин середньої тяжкості; особу винного - не судимий, на утриманні має малолітню дитину 2005 року народження, на обліку у лікаря - психіатра та під наркологічним диспансерно-динамічним наглядом не перебуває (а.с.101-102), за місцем проживання характеризується з позитивної сторони (а.с.100); обставину, що пом'якшує покарання - щире каяття; обставин, що обтяжують покарання, не встановлено.

З урахуванням вище зазначеного, враховуючи сукупність об'єктивних та суб'єктивних передумов, а саме: тяжкість злочину, особу винного та інші вище зазначені обставини справи, в тому числі і те, що на утриманніОСОБА_1 малолітня 3-х річна дитина, суд дійшов висновку про те, що призначити підсудному покарання у вигляді штрафу неможливо, оскільки останній офіційно не працює.

Виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства і застосовує доОСОБА_1 покарання необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів у вигляді позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробуванням згідно зі ст.75 КК України.

Судові витрати по справі, а саме витрати за проведення судово-хімічних експертиз підлягають стягненню зОСОБА_1

Відповідно до ст. 81 КПК України, речові докази підлягають знищенню.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 321 КК України, та призначити йому покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнитиОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 (три) роки, якщо протягом іспитового строку останній не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

На підставі ст. 76 КК України суд покладає наОСОБА_1 такі обов'язки:

- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи;

- повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання;

- періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.

Строк відбування покарання обчислювати з дня проголошення вироку.

Речові докази - 265 капсул отруйного медичного засобу „трамадол" (а.с.39-40,46-47), -знищити.

Стягнути зОСОБА_1 судові витрати за проведення судово - хімічних експертиз (а.с.37,44) на користь НДЕКЦ (Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру) при Головному Управлінні МВС України в м. Києві УДК у Київській області р\р: 35226002000466 код ЗКПО 25575285, МФО 821018 (послуги експерта) - 1926 грн. 56 коп.

Запобіжний захід ОСОБА_1. до набрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація